IDEE:Vene stiilis pidu (4)

Idee kirjeldus
Vene stiiliga meenub esmalt luksuslik, suurejooneline, kulla ja karraga, kiire ja lustakas pidu. Mõned märksõnad: glamuur, kalamari, vene muusika, jääkülm viin, hapukurk, seened...

Kutsed: Kasuta venekeelset ajalehte ja kirjuta venekeelsed kutsed (eeldusel, et su külalised seda ka mõistavad) või kasuta kirjutamisel venekeelset tähestikku, kuid eestikeelseid sõnu. Kutse saajal jätkub siis mõistatamist kauemaks.

Ettevalmistus: Ruumi dekoreerimisel sobib kasutada sädelevat  ja glamuurset. Laual olev samovar on väga atraktiivne rekvisiit. Nõudeks sobivad vene ajastu serviisid, näiteks täpilised tassid. Suhtlemisel võib kasutada venepäraselt ees- ja isanime, nt Jelena Petrovna jne.

Toidulaud: vene köök on meile teada - tuntud, rikkalik ja maitseb ka hästi. Mõned märksõnad: parankad, seljanka, kapsarullid; heeringas hapukoore ja sibulaga ning keedetud kartul; lihapirukad puljongiga; kulebjanka (kapsa- või porgandipirukas), täidetud munad; hapukurk, soolaseened; pliinid (kalamari, hapukoor, moos), kompott (mustad ploomid, rosinad, kuivatatud virsikud) vahukoorega. Joogiks jääkülm viin, hapukurk, mesi, seened ja/või kali.

Muusika: vene muusika klassikud: Leontjev, Pugatšova, vene filmimuusika

Riietus: venelane oskab küllakutset hinnata ja austuse märgiks näeb peol alati väga hea välja! Meigiga ei tasu sel peol kokku hoida: tulipunased huuled ja tupeeritud soengud sobivad hästi vene stiiliga kokku. Vene stiilis peole sobib alati ka munder ja ordenid.

Vene pidu saab omakorda jagada erinevatesse kategooriatesse, näiteks:

1) töölisklass - laual ajaleht, tee ja viina pakkumine teeklaasidest, suupisteks heeringas, roheline sibul ja hapukurk. Muusikaks lõõtspilli mängija. Riietus: naistel kodukitlid ja rullid peas, meestel maikad või meremehesärgid.

2) keskklass - pirukad ja pliinid, samovar sooja teega, rosolje, seljanka, viin. keegi tinistab kitarri ja lauldakse ühislaule.

3) aristokraat - luksuslik ja uhke. Toiduks kalamari, külm viin, täidetud munad. Taustaks mustlasmuusika. Uhked säravad ja sätendavad kostüümid.

IDEE autor:   Jahh Catering
Lisa oma kogemus või kommentaar Kommentaarid
04.10 2013 Ann kirjutas:
Pidu tuleb ise organiseerida. Vaja vaid peokohta ja käised käärida ning ette võtta või siis keegi korraldajatest appi paluda.
19.01 2012 Siim kirjutas:
Millise hinnaklassiga peaks arvestama?
20.01 2012 Ann kirjutas:
Kõik sõltub, mida tahta? Hinnaklass kõigub alates madalast hinnaklassist kuni kõige kõrgema hinnaklassini välja. Peamised kulud on ruum, toit ja esineja(d)
22.08 2013 Anna-Maria kirjutas:
Kust peo kohta rohkem infot saab? Kus, mis kellast kellani kestab ja palju maksab, kui tuleb umbes 15 inimest? Kas Tallinnas keset nädalat on võimalik pidada?
  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri