IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

IDEE:Tuhat ja üks ööd

Idee kirjeldus
1001 öö muinaslugudes astuvad meie ette võimsad vaimud, julged mehed ja toimekad naised, julmad võlurid, rikkad kuningad ja printsid.

Tuhat ja üks ööd (araabia keeles: كتاب ألف ليلة وليلةKitāb 'alf layla wa-layla, inglise keeles Arabian Nights) muinasjutud (lood ja legendid), mis on  kogutud ja kirjutatud mitmelt autoritelt, õpetlastelt ja tõlkijatelt sajandite jooksul Lähis-Idast, Lõuna-Aasiast ja Põhja-Aafrikast. Lugude taust ulatub iidsesesse- ja keskajastu Araabia, Pärsia, India, Türgi, Egiptuse ja Mesopotaamia folkloori ja kirjandusse. Lood on kirja pandud araabia keeles ja kajastavad islami kuldajastut. Esimene väljaanne ilmus 12.sajandil Kairos.

Tuhat ja üks ööd muinasjutud sisaldavad kõige populaarsemate ja armastatumate lugude kõrval Aladinist ja tema imelambist, Ali Babast ja neljakümnest röövlist, meresõitja Sindbadist ning kalurist ja džinnist lisaks vähem tuntud lugusid, sealhulgas kuningas Junanist ja targast Rujanist, härjast ja eeslist, printsist, kes kilpkonna naiseks võttis, köiepunujast Hassanist ning paljudest teistest.

Ettevalmistus: Hämaras ruumis küünlavalgel on võimalik lihtsate vahenditega luua tõeliselt hubane idamaine meeleolu. Lisaks tavalistele küünaldele võiks kindlasti kasutada ka lõhnaküünlaid või viirukeid. Seejuures on hea jääda vaid ühe lõhna juurde. Väga oluline roll meeleolu tekitajana on idamaisel muusikal. Laua võid katta kuldpaberiga või serveerida sööki-jooki suisa põrandale asetatud linikul. Kasuta ruumides palju patju, toolidel padjakatteid ja idamaiseid vaipu.

Kutsed: kutsekaardid tee rikkalike kaunistustega või luksuslikul paberil, nt kuldsel paberil või käsikirjas kirjutatult papüürusel.

Toidulaud: vürtsikas. Lauale sobivad erinevad araabiamaade road: araabia aedviljasalat pitaleivaga (Fattoush), araabiapärase hakklihatäidisega filokolmnurgad, Badindžan, kikerhernepätsid, roosilõhnaline puuviljasalat, türgi kohv, täidetud datlid.

Muusika:
muusikastiili võiks kõige paremini iseloomustada sõnad "rahulik", "positiivne" ja "lõõgastav".

Riietus:  luksuslik, naistel palju ehteid. 

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri