IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

IDEE:Sanatoorium

Idee kirjeldus
Kui meenutad või vaatad filmi „Mehed ei nuta“, siis saad hea ettekujutuse võimalikust sanatooriumi peost.

Sanatoorium on kindla päevarežiimiga raviasutus, tavaliselt asub kuurordis või soodsa kliimaga looduslikult kaunis kohas. Inimesed käisid  sanatooriumis tervist kosutamas. Tänasel päeval nimetatakse sanatooriume pigem SPA-ks. Niisiis on sanatoorimuil veidi nõukogudeaegset stiili, mida iseloomustab kindel päevareziim ja riietus.

Ettevalmistus:  jaga külalised patsientideks ja meditsiinitöötajateks või  lase külalistel endal vabalt valida, millises rollis nad olla tahavad. Vastavalt rollijaotusele saab ära jagada ka ülesanded, kes mida teeb ja mille eest vastutab! Sel peol valitsegu peopaigas kindel režiim ja päevakava. Tujutõstvate atribuutidena võib kasutada kanderaame, vererõhumõõtjaid ja muud temaatilist inventari

Kutsed: 
kasuta kutsete tegemiseks mõnda vana retsepti või veelgi parem saatekirja. Piisab väikestest parandustest ja koopiamasinast, et vajalikku informatsiooni sinna sisse saaks kirjutada. 

Toidulaud: sanatooriumis pakuti head ja rammusat toitu. Ikka selleks, et tervis hästi taastuks. Samas ei olnud tegemist gurmaansete roogadega vaid pigem suurematele inimrühmadele mõeldud toiduga. Küll hoolitseti tavapärasest suurema kalorsuse eest!

Riietus:  kokkutulnud võiks kanda valgeid kitleid või pidžaamasid sõltuvalt sellest kas tegemist on meditsiinitöötajate või patsientidega.

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri