IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

IDEE:Reis ümber maailma

Idee kirjeldus
Täna, kus maailm on muutunud „väikeseks külaks“, on väga lihtsalt võimalik erinevaid kultuure avastada. Ja seda oma sõprade ja pereliikmete abiga.

Miks mitte sõpruskonnaga kokku leppida, et igale perele antakse ülesandeks valida välja mõni maa, mida siis üheskoos avastatakse. Sellisel koosviibimisel saad pakkuda külalistele valitud maa toite ja rääkida juurde lugusid. Eriti tore, kui lood on isiklike reisimuljete varasalvest. Seejärel antakse teatepulk edasi järgmisele perele või sõpruskonnale, et järgmisel kokkusaamisel juba uuest maast/riigist muljeid jagada.

Kutsed: valmista valitud riigile omases stiilis kutsed. Selleks kasuta vastava riigi ajakirju, reisikatalooge või otsi infot internetist. Hea on uurida eelnevalt huvitavaid fakte sellest riigist, mida võid ka juba kutsete tegemisel kasutada, tekitades huvi antud piirkonna kohta.

Ettevalmistus: lisaks riiki tutvustavale perele võib anda ka külalistele võimaluse antud riigi/piirkonnaga eelnevaks tutvumiseks, esitades  kutses mõningaid küsimusi antud piirkonna või riigi kohta. Lihtsam variant on kohapeal juba väike viktoriin korraldada. Kasuta ruumi dekoreerimisel antud piirkonnale sobilikke elemente, näiteks Venemaale sobib hästi samovar, idamaadele - viirukilõhn jne.

Toidulaud: toit on väga oluline osa kohalikust kultuurist. Seetõttu on väga oluline pakkuda valitud riigile või piirkonnale iseloomulikku toitu. Mittetraditsioonilise toidu valmistamine aitab endalgi paremini teemasse pühendada.

Muusika: väga oluline osa kohalikust kultuurist. Kindlasti kasuta antud piirkonnale sobilikku muusikat. Vähemasti kokkusaamise alguses, kui terve õhtu jooksul seda kuulata ei taha..

Riietus: maini juba kutses, et ootad inimesi piirkonnale/riigile sobivas riietuses. Ebatraditsioonilisele riietusele mõtlemine aitab peole eelnevalt meeleolu tekitada. Riideid saab laenutada kostüümilaenutustest, teatritest või kombineerides ise sobiva kostüümi kokku  külastades second hand poode.

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri