IDEE:Rahvalik või seikluslik suvepäev Vabaõhumuusemis

Idee kirjeldus
Aadress: Vabaõhumuuseumi tee 12
Telefon: +372 5332 2138
E-mail: yritus[at]evm.ee
Koduleht: evm.ee
Kumba suvepäeva sa eelistad - rahvalikku või seikluslikku? Esimesel juhul saab matkata ja käsitööga tegeleda. Teisel juhul on tegemist seiklusmängu ehk aardejahiga.

Rahvalik suvepäev

Kiigeplatsil tervitab saabuvaid külalisi päevajuht, kes aitab luua meeleolu terve päeva jooksul. Kaunis kaldapealne loodus pakub matkajuhtide põnevate lugude saatel palju vaatamist ja kogemist. Üheskoos läbitakse 3 km pikkune loodusrada. Rada lookleb läbi metsa, raba, niidu ja kivikülvi ning kulgeb mööda liivakivikallast.

Oma käteosavust saab proovida õpitoas: rahvusmuster tekstiilil või puidul, viljakõrtest nukkude ja õlgkroonide tegemine, puidule maalimine, viltimine, savist õnnenööbi valmistamine. Rahvatantsijad kaasavad tantsuringi ka peolisi. Keha saab kinnitada maitsvate rahvusroogadega.

Hind sisaldab kiigeplatsi ja helitehnika kasutust, päevajuhti, kümne rahvatantsija etteastet, matkajuhte,õpituba. 

Seikluslik suvepäev

Kiigeplatsil tervitab rahvast päevajuht, kes jaotab suvepäevalised võistkondadesse. Võistkonnad saadetakse seiklusmängule ehk aardejahile. Legendi järgi mattis ahne mõisnik rahapaja kuldmüntidega maha ja istutas sinna ümber puud. Kõige suurema puu juurde mattis aga kaardi... Teekonnal on ees ootamas seikluspunktid, kus peab ühiselt lahendama ülesandeid, mille eest saab vihjeks tähe. Saadud tähtedest moodustub lõpuks sõna, mille peale needus murdub ja rahapada avaneb.

Kui rahapada leitud, on paras aeg keha kinnitada. Päevajuhi eestveol järgnevad tujutõstvad võistlusmängud. Päev lõppeb autasustamise ja mõnusa peoga.

Hind sisaldab kiigeplatsi kasutust, seiklusrada nelja saatjaga, päevajuhti. 

Küsi lähemalt
IDEE autor:   Eesti Vabaõhumuuseum
Inimesi: 100
Kestus (tundides): 5
Piirkond: Harjumaa, Tallinn
Abimehed
Idee teostamisel aitab:
Eesti Vabaõhumuuseum
Peokoht Toitlustamine Seminariruum Catering Peokoht Catering Peokoht Peokoht Peokoht
  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri