IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

IDEE:Punkpidu

Idee sobib:
Kellele:   Täiskasvanud, Noored, Firmad
Märksõnad:   Idee, Sünnipäev, Pidu, Firmapidu, Üllatuspidu, Punkpidu
Idee kirjeldus
Eestis koguvad populaarsust punklaulupeod. Miks? Eks see on omamoodi võimalus end demonstratiivselt väljendada.

Punk on individualistliku anarhismi alaliik, subkultuur, mis väljendub muusika, filmikunsti, kirjanduse ja kujutava kunsti kaudu. Punki kui subkultuuri juured on avangardkunsti püüdes maailma šokeerida, toimides moraalse katalüsaatorina või viitena aegadele, mil ärritumine reserveeritakse päris vägivallale (viletsus, sõda, ebaõiglus jne).

Punkliikumise alguseks võib pidada aastat 1974, kui New Yorgi klubis CBGB hakkasid korrapäraselt esinema Ramones, Television, Blondie ja teised bändid, kelle musitseerimisoskus oli reeglina vilets, põhirõhk oli pandud laulusõnadele.

Ettevalmistus: mõtle sõnumile, mida sa peoga edastada tahad või on see lihtsalt nn teemapidu? Sageli kasutataksegi eelkõige viimast, st punkarlikku kostüüme ja sellega seotud muusikat, sisulise sõnumi peale mõtlemata.

Kutsed: punk on vaba - selle stiili juures klassikaliste reeglite peale ei mõelda. Seega on ka kutsed pigem plakatid, kui kenasti kujundatud kutsed.

Toidulaud: õlu ja kõik õlle korvale sobilik.

Muusika: Ramones, Television, Blondie, The Sex Pistols, Blink 182, Vennaskond, JMKE.

Riietus:  harjad pähe, ruudulised seelikud, nahktagid, tanksaapad, needid.

Hea teada: vaata, mis punkarist punkari teeb

Mida teha: istute sõprade-punkaritega ringis, joogiklaasid käes. Mängu idee on välja öelda asju, mida sa kunagi teinud ei ole. Näiteks, esimene ütleb, ma ei ole kunagi avalikus kohas peeretanud. Selle peale, kõik kes on avalikus kohas peeretanud võtavad oma klaasist lonksu ja kord on järgmise ringis istuja käes, et tunnistada, mida kunagi varem elus teinud ei ole jne, kuni kõik on selge...

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri