IDEE:Pulmad Eesti Vabaõhumuuseumis

Idee kirjeldus
Aadress: Vabaõhumuuseumi tee 12
Telefon: +372 5332 2138
E-mail: yritus[at]evm.ee
Koduleht: evm.ee
Vabaõhumuuseum pakub ainulaadset võimalust pidada pulmi meie esivanemate traditsioonide ja kommete järgi ehedas ajaloolises keskkonnas. Võimalus on valida vaid registreerimine või laulatus või pidulik hetk koos pulmapeoga.

Pidulik laulatus, pulmasõit kaarikul, õnnenaela tagumine, pruudi tanutamine, pikk lookas pulmalaud, traditsioonilised mängud, tantsud ja laulud.

Abielu sõlmimine või laulatus Eesti Vabaõhumuuseumis

Pruutpaari ootab väravas hobuvanker, millega sõidetakse küünalde säras Sutlepa kabelisse või merevaatega kiigeplatsile abielu sõlmima. Elu ilusaima sündmuse ja noorpaari auks saab tõsta klaasikese vahuveini ja nautida suupistelauda.

Abielu sõlmimine ja pulmapidu Eesti Vabaõhumuuseumis

Päev algab uhke sõiduga hobuvankris abielu sõlmimisele kiigeplatsil vm muuseumi alal või laulatusele Sutlepa kabelis. Sellele järgneb pulmarongkäik Sepa tallu, kus taotakse õnnenael ühisele kodule. Pulmarahva seast valitakse tähtsaid ametimehi. Toimub traditsiooniline pruutpaari, ämmade ja äiade proovilepanek. Peigmeest ootab ees „pruudi majjaviimine“. Pruut puistatakse üle viljateradega, et kindlustada tema viljakust ning abieluõnne. Mõrsja tanutatakse või mängitakse maha pruudipärg. Kaetud on pikk pulmalaud rahvuslike roogadega Kolu kõrtsis või kiigeplatsil. Rahvamuusikaansambli järgi saab jalga keerutada ja üheskoos laululehtedelt lõbusaid laule laulda.

Hind sisaldab hobusõitu, kiigeplatsi või kabeli kasutust, sepa ja pulmavanema programmi, kaheliikmelise rahvapilliansambli etteastet, Kolu kõrtsi tallialuse kasutust. Kokku 7 h.

Lisandub pulmamenüü.

PS Võimalik on tellida vaid pulmapidu (st abielu ei sõlmita muuseumis)

Küsi lähemalt
IDEE autor:   Eesti Vabaõhumuuseum
Inimesi: 150
Kestus (tundides): 7
Abimehed
Idee teostamisel aitab:
Eesti Vabaõhumuuseum
Peokoht Toitlustamine Seminariruum Catering Peokoht Catering Peokoht Peokoht Peokoht
  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri