IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

IDEE:Psühhobussi Ajulabor

Idee kirjeldus
Telefon: +372 5563 3279
E-mail: tellimused[at]psyhhobuss.ee
Koduleht: psyhhobuss.ee/
Ajule käed külge! Laseme osalejatel oma aju uurida lihtsamate ja keerulisemate vidinatega ning arutame, mida tulemused meile oma aju toimimise kohta ütlevad.

Kui lihtne on aju reaalsustaju petta, kui keeruline uute tajuelamustega kohaneda ning kui erinevalt võivad erinevad inimesed maailma tajuda? Ajulabor kestab 90 minutit, mis koosneb erinevate seadmete tutvustusest ja ühiskatsetest (30 min) ning töötoa stiilis katsetamine mitmete erinevate vidinate juures (3x20min). Ajulabori osalejate ideaalne arv on kuni 30 inimest- Allpool pikem seletus mõnest seadmest, mis ajulaboris alati olemas on.

 

Tagurpidi maailma prillid. Kui edukalt saad hakkama, mis on pööratud täiesti pahupidi? Osalejad saavad kompida oma aju plastilisuse piire ning tihti lausa väidavad, et nende oma käsi ei kuula enam sõna.

Ajulainete mõõtja. Kas psühholoogid loevad mõtteid? Kas oma mõtte jõul saab tünni plahvatama panna? Oleneb, mida mõtete all silmas pidada. Antud seadeldisega loeme, kas inimene hetkel keskendub pingsalt või on ta mõtted pigem hajevil.

Kokutamismasin. Ehe näide sellest, kui hästi on aju kohanenud iseenda tööga. Kui räägime, kuuleme koheselt ka iseenda häält. Tekitades rääkimise ja hääle kuulmise vahele aga tillukese viivituse, kogeme tihti lausa täielikku kõnevõime kadumist.

Värvide eristamine. Mõne jaoks on maailm värvilisem kui teise jaoks. Seda sõna otseses mõttes, kuna inimeste võime eristada värve on erinev. Kes näeb rohkem, kes vähem? Meil on vahendid selle väljaselgitamiseks.

Küsi lähemalt
IDEE autor:   Psühhobuss
Inimesi: 30
Abimehed
Idee teostamisel aitab:
Psühhobuss
Tegijad Catering Peokoht
  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri