IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

IDEE:Planetaariumietendused AHHAAs

Idee kirjeldus
Aadress: Sadama 1, Tartu
Telefon: +372 515 6766
E-mail: tellimus[at]ahhaa.ee
Koduleht: www.ahhaa.ee
Ahhaa keskuse planetraaiumi sees asub maailmas täiesti ainulaadne täissfääriline planetaarium. See tähendab, et näha on umbes 5 miljonit tähte nii pea kohal kui ka kõikjal meie ümber - kaasa arvatud jalgade all.

Planetaariumietendused AHHAAs:

Tere, kosmos!

See etendus on mõeldud nooremale kooliastmele (3.-4. klass) ning räägib astronoomiateaduse põhialustest. Tutvume heledamate tähtede ja tähtkujudega, saame teada, miks vahelduvad öö ja päev ning mis on ajavööndid. Lisaks tuleb juttu kuu- ja päikesevarjutustest ning Päikesesüsteemi taevakehadest alates Päikesest ja planeetidest kuni kääbusplaneet Pluutoni välja.

Teekond läbi Universumi

Tule koos meiega rännakule universumi avarustesse ning maailmaruumi meile teada oleva ääreni! Seiklus algab meie koduplaneedilt Maa ning teekonnal külastame erinevaid planeete, lendame tähtedevahelises ruumis, piilume Linnuteed ja teisi galaktikaid kuni jõuamegi universumi "servale". Tagasiteel kohtume veel ka rahvusvahelise kosmosejaamaga.

Võidujooks kosmosesse

Tule ja tutvu lähemalt kosmosetehnika ajalooga! Saame teada, kuidas kosmose vallutamine üldse algas ning millised olid maailma esimesed tehiskaaslased. Suundume ise astronautidena maailmaruumi, esmalt avastama Kuud, seejärel külastama planeete ja vaatama, kuidas neid kosmoseaparaatidega uuritakse. Lisaks saame teada, mis on kosmoseteleskoobid ja orbitaaljaamad.

PS AHHAA planetaariumis on 25 kohta. Etendus kestab veidi alla poole tunni.

Küsi lähemalt
IDEE autor:   Teaduskeskus AHHAA
Inimesi: 25
Piirkond: Tartumaa
Abimehed
Idee teostamisel aitab:
Teaduskeskus AHHAA
Peokoht Seminariruum Toitlustamine Inventar Catering Peokoht Catering Peokoht Peokoht Peokoht
  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri