IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

IDEE:Piraadipidu

Idee kirjeldus
Kui tekib tunne, et tahaks elu põnevamaks muuta, siis on paras aeg piraadipidu korraldada. Piraadipidu vajab ilmtingimata kostümeerimist, mis omakorda aitab kiiremini rolli sisse elada ja reeglina saab sellisest peost väga hoogne ja lõbus pidu.

Ettevalmistus:  piraadipeo korraldamiseks sobib ideaalselt mõni vana kuunar või jaht. Kui laeva parasjagu võtta pole, siis saab piraadipeo igas ruumis või miks ka mitte suvepäevadel rannas korraldada, sest piraadipeo teevad piraadipeoaks erinevad tegelaskujud ja kostüümid.  Võimalikud tegelaskujud piraadipeol võib võtta näiteks Aino Perviku jutustusest "Arabella, mereröövli tütar": mereröövlitütar Arabella, kapten Taaniel Tina, Mereröövel Raudpats jne. Peo alguses tasub külalistele tutvustada, millises keskkonnas nüüd järgnevad tunnid tuleb veeta ja mis ülesanne meeskonnale on antud. Mererõõvlid juba niisama aega ei kuluta - elu on pühendatud aarete otsimisele!

Kutsed:  kirjad liivaga kaetud pudelis, põletatud äärega paber, mis on rulli keeratud, vanad merekaardid, surnupealuu, piraadimütsid jne.

Toidulaud: piraadid pole söögi ja joogi pealt kunagi kokku hoidnud. Toit olgu lihtne, kuid rikkalik!

Muusika: piraadipeole sobib imehästi kitarrimuusika või lõõtspill. Meremeeste laulud on samuti sobilikud.

Riietus:  Piraadipidu ilma silmaklapita ei ole tõeline piraadipidu. Olulised riietuselemendid: särk,kaelarätt, piraadipüksid ja- müts, suur pannaldega vöö, papagoi õlal istumas. Naistel maani kleit või seelik, rohkelt ehteid, soovitavalt pikad juuksed ja rätik peas. Mereröövlitütred pidid kõige ilusamad olema.  Külalistele võid saabudes kleepida tätoveeringu külge, nn meeskonda kuulumise tunnusena.

Hea teada: ameeriklased tähistavad 19. septembril rahvusvahelist piraadipäeva Talk Like a Pirate Day, mille algatasid John Baur ja Mark Summers 1995.aastal. See on päev, mil kõik inimesed maailmas võiksid rääkida piraatide kombel rrr-i põristades. Keelatud ei ole ka silmsideme kandmine, kuid seda siiski reeglina ei tehta. Kuigi, miks mitte vahel igapäevarutiinist välja tulla. Kõik sõltub muidugi asjaoludest. Lusti ja rõõmu võiks meie elus rohkem olla küll!
 

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri