IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

IDEE:Päikesetõus rabas

Idee sobib:
Kellele:   Eakad, Täiskasvanud, Noored
Märksõnad:   Idee, Sünnipäev, Pidu, Üllatuspidu
Idee kirjeldus
Päikesetõusu tervitamine annab hea energialaengu kogu päevaks ja teistsuguse kogemuse loodusest.

Hilistel tõusjatel on võimalus päikesetõusu vaadata sügis-talvisemal ajal, mis annab teatava võimaluse kauem magada. Miks just rabas? Rabas on päikesetõusu ajal enneolematult salapärane. Udu, varjud, väikesed kõverad rabamännid ja loodushääled või ka täielik vaikus - kõik annavad selleks oma panuse. Hea asi on seegi, et rappa minekuks tuleb ette võtta üks tore teekond.

Ettevalmistus:  
vali välja sobilik raba, kuhu tahad minna. Kui ise ei tea ja sõbrad ei oska soovitada, siis RMK kodulehelt leiad informatiooni erinevate matkaradade kohta.

Kutsed:  helista või kasuta elektroonilisi vahendeid.

Toidulaud: sobivad kaasa isetehtud küpsetised, aga miks ka mitte võileivad. Kui tavaliselt nii varahommikul süüa ei taha, siis usu - varahommikune matk rabas teeb kõhu korralikult tühjaks. Võta kaasa ka sooja teed ja/või kohvi.

Muusika: kuula loodusehääli ja vaikust

Riietus:  ilmale sobilikud riided. Pole halba ilma, on vaid halvad riided. Jalga veekindlad jalanõud - kummikud või matkasaapad. Kui sul neid käepärast ei ole, siis võta kaasa vahetusjalanõud, sest rabas võib jalg märjaks saada.

Hea teada: suvekuudel võta kaasa ka ujumisriided. Laukas ujumine on omalaadne kogemus. Vesi on küll hirmuäratavalt tume, kuid imeliselt pehme ja puhas ning võib soe olla veel sügiselgi. Siiski oluline on ujumisoskus, sest rabajärvel liivast põhja ei ole.

Hoia loodus puhtana! Kõik, mis metsa viid, too sealt ka tagasi!

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri