IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

IDEE:Merepidu

Idee kirjeldus
Et oleme mererahvas, siis ei tohiks küll kellelgi mõtetest puudust tulla, kuidas üht korralikku merepidu korraldada. Inspiratsiooni on võimalik leida Eestimaa 3000 km pikkuselt rannaribalt.

Merepidu võib pidada paadis, jahil, kuunaril või hoopis paadikuuris. Laeval pole vaja suurt midagi juurde mõelda, sest sobilik keskkond on juba olemas. Kui paadikuuri parasjagu võtta ei ole, siis võib ruumi ja peolaua kaunistada kõrkjate, liiva, kivide ning rannalt leitud ja merepoolt uhutud puutükkidega. Kõhutäiteks valmista loomulikult kala ja kõike kalaga seonduvat. Lauakatmisel võid kasutada meretemaatikaga detaile:  kalakonksud, ankrud. Seekel (keti ühenduslüli) sobib hästi näiteks salvrätihoidjaks. Toidualusteks võid kasutada ka suuremaid lapikuid kive.

Kutsed: tee kutse vanale merekaardile või põleta paberi serva ära ja rulli kokku ning pane pudelisse justkui pudelikiri vanal heal ajal ...

Toidulaud
: loomulikult kala ja kõik kalaga seonduv, kui ise ei ole aega jännata, siis telli e-cateringist.

Muusika: eriti tore, kui keegi koha peal kitarret tinistab või lõõtsa tõmbab. Kui muusikut käepärast võtta ei ole, siis mereteemalist muusikat peaks ikka leidma. Tavaliselt on tegemist üldrahvalikke lugudega, mistõttu tõmbavad ka peo kiiresti käima.  

Riietus: sinine, valge ja loomulikult triibulised pluusid. Miks mitte piraadid ja loomulikult koos piraatidega ka imeilusad rikkalikult ehitud naised.

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri