IDEE:Laste jõulupidu Tallinna Loomaaias

Idee kirjeldus
Aadress: Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Telefon: +372 5333 8697
E-mail: kaidi.tammevilu[at]tallinnzoo.ee
Koduleht: www.tallinnzoo.ee
Jõulupidu on lastele järgmine oluline tähtpäev sünnipäeva järel. Jõuluootus on suur ja miks mitte seda sisukalt täita?

Tallinna Loomaaial on mitmeid erinevaid töötubasid lastele jõuluaja tähistamiseks: 

Kingitustelabor poistele - (al. 7 eluaastast) töötoas valmistatakse endale või sõbrale tore kingitus liimist, veest, toiduvärvist ja salakomponendist. Kingitustelaboril on õigus muuta kingituse retsepti.

Kingitustelabor tüdrukutele - (al. 7 eluaastast) töötoas valmistatakse endale või sõbrannale tore kingitus paberist, puupulgast, traadist, värvidest ja salakomponendist. Kingitustelaboril on õigus muuta kingituse retsepti.

Töötuba: kuidas näha nähtamatuid? - (al. 7 eluaastast) töötoas uuritakse silmaga nähtamatuid olendeid ja mõne olendi silmaga nähtamatut riietust. Kõik, mis saab silmale nähtavaks joonistatakse ja kirjeldatakse üles.

Töötuba: kellel on pikemad kõrvad? (kõige pisemad ja veidi vanemad)  töötoas kohtutakse mitmete erinevate loomadega, hinnatakse nende karvapehmust ning mõõdetakse kõrvapikkust. Koos mõistatakse, kes on kõige suurem, raskem, väiksem, kõige pikemate kõrvadega jne. Lisaks palju fakte, mõistatusi ja jutukesi loomadest.

Töötuba: jalgadega või jalgadeta (kõige pisemad ja veidi vanemad) töötoas kohtutakse 2-jalgsete, 4-jalgsete, 6-jalgsete ja hoopis ilma jalgadeta loomakestega. Kavas on jalamängud ja jalavõistlused ning muuhulgas saadakse teada, kuidas päkapikud oma jalajälgi inimsilma eest varjavad.

Töötuba: päkapikkude saladused (al. 7 eluaastast) uurime, kuidas päkapikud üksteisele salajasi märke ja kirju jätavad, ohtlikke loomi teelt peletavad,  ennast udu sisse ära peidavad ja palju muud.  

Korraga saab toimuda mitu töötuba või viime osa lapsi hoopis ekskursioonile, mistõttu mahutame lapsi 15-120:-)

Küsi lähemalt
IDEE autor:   Tallinna Loomaaed
Inimesi: 120
Kestus (tundides): 1
Piirkond: Harjumaa, Tallinn
Abimehed
Idee teostamisel aitab:
Tallinna Loomaaed
Peokoht Seminariruum Toitlustamine Catering
  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri