IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

IDEE:Kolhoosipidu

Idee kirjeldus
Esimesed märksõnad, mis meenuvad sõnaga kolhoos on lüpsja Leida Peipsi ja traktorist Lembit Uudeküll. Mäletad?

Kui ei mäleta, siis on ajastukohast temaatikat võimalik kergesti internetist leida. Tegemist oli nõukaaja tavapärase korraga. Kusjuures tasub meelde tuletada, et kolhoosid olid tavapärasest, st sovhoosidest edukamad ettevõtmised. Kolhoosi peol võiks kindlasti kohal olla „kolhoosi esimees“, kes peab ka peokõne ja "vägesid" juhatab. Mõned märksõnad veel, mis kolhoosipeoga meenuvad: pleenumilaud, autoostuloa väljastamine, aasta traktoristi välja kuulutamine, vastava ajastu riietus ja toit jne.

Ettevalmistus:  vali välja koht, kus sa kolhoosi pidu korraldad. Väga hästi sobivad selleks kultuurimajad või koolisaalid, kus ka vanal ajal selliseid pidusid peeti. Kolhoosipeol oli kindlasti pikk, linadega kaetud laud.

Kutsed:  kolhoosiajastul kasutati ohtralt nõukogude sümboolikat, nagu sirp ja vasar, viisnurgad, fragment ENSV lipust jmt. Kutsujana ära unusta lisamast tiitlit "kolhoosi esimees", kutsutava ees kasuta lühendit sm (seltsimees). Tol ajal ei eristatud naisi/mehi.

Toidulaud: peab olema rikkalik, ent lihtne: kartulisalat ja viiner, hapukurk, soolaseen. Magustoiduks sefiiritort.

Riietus:  pearätikud, sonid, kummikud, kitlid jne.

Muusika: sobib hästi nn "süldibänd", kes üldrahvalikku muusikat mängib, mille järgi on hea tantsu lüüa.

Hea teada: kolhoosipeo võid siduda ka hoogtööpäevakuga. Nii saab enne pidu veidi tööd teha, et siis selle järel juba hoogsalt pidu pidada ja enda tegemisi tähistada.

 

.
 

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri