IDEE:Toeta pidupäeval erivajadustega inimesi

Idee kirjeldus
Telefon: +372 5698 3050
E-mail: mondo[at]mondo.org.ee
Koduleht: muudamaailma.ee
Suurim pidupäev on heategu - kogu pidupäeval annetusi majandusliku toimetuleku koolitusteks Afganistani ja Aafrika erivajadustega inimestele.

Erivajadustega inimesed kuuluvad arengumaade kogukondade kõige haavatavamasse rühma. Neid ei peeta täisväärtuslikeks ühiskonna liikmeteks. Mondo ei leia, et puue, eriti füüsiline puue, peab võtma inimeselt võimaluse oma eluga iseseisvalt toime tulla.

Afganistanis Jalalabadis läbiviidavad Mondo kitsekoolitused õpetavad puuetega inimestele loomapidamise põhitõdesid. Õpetust jagatakse looma pidamis- ja tervishoiutingimuste kohta, sh poegimise ja lüpsi teemal. Lisaks õpetatakse puudega inimesi kitsepiimast jogurtit ja juustu valmistama, et seda kohalikul turul müüa. Koolituse läbinud saavad endale kitse, kuid seda kokkulepitud tingimusel, et esimene tall kingitakse järgmisele koolituse läbijale. 

Ugandas toetab Mondo erivajadustega noorte ametiõpinguid sotsiaalse ettevõttena töötavad kohvikus, mis pakub neile esmast töökogemust toitlustuse ja teeninduse valdkonnas.

Toeta koolitusi Aafrika ja Afganistani erivajadustega inimestele ülekandega MTÜ Mondo annetuskontole SEB pangas 10220099409013. Selgituseks märgi "erivajadustega inimeste toimetulek".

MTÜ Mondo kuulub Vabariigi Valitsuse tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja, seega on eraisikute poolt tehtud annetuste pealt võimalik saada tagasi tulumaks. Juriidilistele isikutele on MTÜ Mondole tehtavad annetused samuti maksuvabad. Mõlemale kehtivad maksuvabade annetuste osas Tulumaksuseadusega seatud piirangud.

Küsi lähemalt
IDEE autor:   Mondo
Abimehed
Idee teostamisel aitab:
Mondo
Tegijad Catering Peokoht Catering Peokoht Peokoht Peokoht
  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri