IDEE:Karusafari Alutagusel

  • Brown Bear Sven in Alutaguse, Estonia
Idee kirjeldus
Telefon: +372 5663 2979
E-mail: info[at]360.ee
Koduleht: www.360.ee
Karusafaril teeme rännaku pruunkarude elupaikadesse Alutaguse metsades, et tutvuda nende eluga ja veedame öö karuvaatlusonnis, kus on hea võimalus karu näha.

Tallinnast 150 km kaugusel Alutaguse metsades sõidame metsateedel ja jälgime sihte, kus võib vahel karu liikumas näha.  Teeme jalutuskäike metsas ja vaatleme kraabitud puid, karu jälgi ja väljaheiteid ning muid märke ottide eluolust. Räägime mesikäppade bioloogiast ja käitumisest, sekka kohalikku karufolkloori.

Õhtul läheme autoteest kilomeetri kaugusel asuvasse 10-kohalisse karuvaatlusonni, mis on varustatud mugavate vaatlustoolide, magamisnaride ning kuivkäimlaga. Onni seinad on helikindlad, lõhnad juhitakse ülemistesse õhukihtidesse, et see mesikäppadele ninna ei satuks. Võtame kohad sisse ja jääme vaikselt ootama. Oti meeled on ülimalt teravad ja hirm inimese ees suur. Vähimagi häirimise korral põgeneb ta metsa. Eriti tähelepanelikud tuleb olla õhtuhämaruses ja päikesetõusu ajal, sest just siis on päntajalgadel tegus aeg. Onnist lahkume hommikul kell 8.

Hind sisaldab ööd kauruvaatlusonnis, matka elupaikadesse, loodusgiidi teenuseid, võileibu, kohvi/teed onnis ning transporti väikebussis Tallinnast ja tagasi.

Küsi lähemalt
IDEE autor:   Seiklusfirma 360 KRAADI
Inimesi: 10
Kestus (tundides): 24
Piirkond: Ida-Virumaa
Aastaaeg: Kevad, Sügis
Riietus: Vastavalt ilmastikuoludele
Abimehed
Idee teostamisel aitab:
Seiklusfirma 360 KRAADI
Tegijad Inventar Catering Peokoht Catering Peokoht Peokoht Peokoht
  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri