IDEE:Kajakimatkaga Hiiumaa laidudele (1)

Idee kirjeldus
Telefon: +372 5663 2979
E-mail: info[at]360.ee
Koduleht: www.360.ee
Hiiumaa laiud on meie arvates parim kajakimatka piirkond Eestis. Kauni looduse ja rikkaliku kultuuripärandiga laiud asuvad üksteisest parajal kajakisõidu kaugusel. Laidude vaheline meri on madal, soe ja aerutamine tuulte ning lainete eest kaitstud. Vajadusel on võimalik tellida mootorpaat.

Matka alustame Heltermaa sadamast. Peale lühikursust hakkame piki Hiiumaa idarannikut Muhu suunas aerutama. Esimene peatus on Kaevatsi laiul. Seejärel suundume Hanikatsile, kus peale lõunasuppi teeme jalgsimatka ja tutvume saarega. Saarel kasvavad kadakatihnikute vahel üksikud iidsed tammed, põhjaosas asub ürgmets, rootsi kuninga haud ja viikingiteaegne tulease, kummituste maja. Edasi aerutame ööbimiskohta Kõrgelaiule, kus üle saja aasta tagasi oli kõrts, millest hiidlased tänaseni legende räägivad. Praegu elavad laiul vaid lambad. Ööbime saare lõunaküljel asuval lõkkekoha ja kuivkäimlaga varustatud laagriplatsil telkides. Laagriplatsilt avaneb vaade lõunas asuvale loodusreservaadile, mis on Läänemere suurim viigerhüljeste lesila.

Hommikul hakkame tagasi Hiiumaa poole aerutama, mil võib uudishimulikke hülgeid näha. Peale lühikest pausi Hanikatsil suundume paljude arvates maailma kõige ilusamasse kohta - Saarnaki laiule. Saarnakil sööme lõunat ja teeme jalgsimatka nautides saare maastikke, vaatame talukompleksi ja taastatud tuulikut. Heltermaale jõuame kella seitsme paiku õhtul.

Raskusaste: Kerge. Sobib ka algajatele.

Pikkus: 30 kilomeetrit, millest esimesel päeval läbime 13,5 km. Lisaks 5 km jalgsi laidudel.

Pakett sisaldab:
•kajakivarustust
•giiditeenuseid
•matkatoitu (2xL, 1xÕ, 1xH)
•sööginõusid
•veekindlaid pakkimiskotte
•telkimisplatsi renditasu
•vajadusel telgid ning aerutamisanorakid

Võimalik tellida mootorpaat neile, kes kajakiga sõita ei taha. Paat alustab ja lõpetab Salinõmme sadamas. Esimesel päeval jõuab mootorpaat kajakimatkajatega samal ajal Hanikatsile, kus saab üheskoos lõunat süüa ja teha jalgsimatka laiuga tutvumiseks. Edasi sõidetakse Kõrgelaiule ööbima. Järgmise päeva hommikul võtab mootorpaat Kõrgelaiult inimesed peale, et jõuda koos kajakimatkajatega Saarnakile, kus süüakse jällegi koos lõunat ja tutvutakse laiuga. 

Küsi lähemalt
IDEE autor:   Seiklusfirma 360 KRAADI
Inimesi: 45
Kestus (tundides): 48
Piirkond: Hiiumaa
Aastaaeg: Suvi, Sügis
Riietus: Vastavalt ilmastikuoludele
Abimehed
Idee teostamisel aitab:
Seiklusfirma 360 KRAADI
Tegijad Inventar Catering Peokoht Catering Peokoht Peokoht Peokoht
Lisa oma kogemus või kommentaar Kommentaarid
16.01 2012 Mari kirjutas:
Äge seiklus. Julgen soovitada kõigile mere- ja kajakimatkahuvilistele - olla kaks päeva tsivilisatsioonist eemal, siinsamas Eestis - VÕIMAS!
  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri