IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

IDEE:Jõuluõhtu Kingu kaptenimajas

Idee kirjeldus
Aadress: Rohuneeme tee 51/Muuseumi tee 1, Pringi küla, Viimsi vald
Telefon: +372 606 6941
E-mail: info[at]rannarahvamuuseum.ee
Koduleht: www.rannarahvamuuseum.ee
Ahjus särisevate verivorstide ja jõulukeeksi magusate lõhnu täis elumajas on jõuludel eriline võimalus nautida meelelahutusprogrammi, mis viib meid kohvijoomise kommeteni või salapiirituseveo põnevate lugudeni.

Elamusrikka programmiga käib kaasas Viimsi vabaõhumuuseumi taludes valminud õhtusöök, mida hubases köögis ahjusoojuses nautida. 

Jõuluõhtu Kingu kaptenimaja menüüs:

  • Verivorstid ja keedukartul.
  • Pohlamoos, mis kokku keedetud kohalike metsade marjadest.
  • Kõrvitsasalat, ikka oma aia pirakatest kõrvitsatest vaaritatud.
  • Hapukapsas, muuseumi perenaiste poolt hoolega hapendatud.
  • Traditsiooniline jõulukeeks.
  • Kibuvitsatee meega viib külma kontidest ja toob tervist.

Jõuluprogrammidest valige sobivaim:

Kohvitame Kingu talus

Röstime rohelised kohvioad hubases Kingu talu köögis brenneriga parajaks (kui tumedat rösti keegi eelistab), seejärel jahvatame oad käsitsi vanades kohviveskites parajaks ning paneme kannuga pliidile keema.

Toimetuste ajal räägime kohvijoomise ajaloost ja sellest, miks see peen jook linnarahva kõrval ka randlaste seas juba varakult armastatuks ja nõutuks sai. Naudime värskelt valminud kohvi, mille kõrvale kindlasti ka peenemaid küpsiseid. Lisaks pakume võrdluseks kõrvale ka viljakohvi. Räägime ka randlaste kohvitamise kommetest – kuidas koos käidi, mida söödi, millist rolli kohvitamine kogukonnas mängis.

või

Spirdivedajad ja smugeldajad

Programmis osalejad satuvad 20. sajandi esimese poole rannatalusse, kus nagu paljudeski teistes taludes, tegeletakse salapiirtuseveoga.

Piiritusevedajate perekonna liikmed tutvustavad rannarahva salakaubaveo ja smugeldamisega seotud teemasid – salakaubaveo kujunemine, viina tarbimine Eestis, salaviinavedu ja selle kujunemine organiseeritud kuritegevuseks, salaviinavedajate leiutised ja kuulsaimad piirtusekuningad. Saab näha elusuuruses piiritusetorpeedot ja muud piiritusevedajate atribuutikat. Põigatakse ka salapiirituse keldrisse ning pimetestimise käigus proovitakse järele, kas ka maitsemeeled aru saavad, kust vägijook pärineb.

Küsi lähemalt
IDEE autor:   Viimsi vabaõhumuuseum
Inimesi: 12
Kestus (tundides): 3
Piirkond: Harjumaa
Aastaaeg: Talv
Abimehed
Idee teostamisel aitab:
Viimsi vabaõhumuuseum
Peokoht Seminariruum
  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri