IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

IDEE:Hipide ehk lillelastepidu

Idee sobib:
Kellele:   Täiskasvanud, Noored, Firmad
Märksõnad:   Idee, Sünnipäev, Pidu, Firmapidu, Üllatuspidu, Hipipidu
Idee kirjeldus
Ameerika läänerannikult sai alguse hipide ehk lillelaste liikumine, kelle hüüdlauseks oli „Make love, not war!“

Hipide liikumise tuumaks oli vastuseis Vietnami sõjale ja ühiskonnale, mis võis taolisi sõdu ajendada. Noorte sotsiaalsel protestil oli nii poliitiline kui ka kultuuriline aspekt. Ühiskonnast lahku löönud hipid moodustasid kolooniaid, mille liikmed hülgasid üldtunnustatud eluviisi, käitumisnormid ja rõivastuse. Nad propageerisid lihtsust, siirust ja loomulikkust ning seksuaalset vabadust. Katsetati ka nn. psühhedeelilise (narkootikumide põhjustatud elamustest ja visioonidest inspireeritud) muusika, kunsti ja luulega. Hipide liikumisest sai alguse üldsuse tugevdatud huvi ökoloogia vastu, ühiskondlike ja soorollide vabam käsitlus ning suurem vaimne avatus ja tolerantsus.

Ettevalmistus: parimaks kohaks hipipeo pidamiseks sobi tükike loodust, ehk muruplats. Kui aastaaeg seda ei soosi, siis mida lihtsam ruum, seda parem!

Kutsed: lill on kindel element, mida kutsete valmistamisel kasutada. 

Toidulaud: sööge seda, mis just parasjagu kõige enam maitseb.

Muusika: Indigolapsed

Riietus:  värvilised ehted, kirjud ja mustrilised pluusid, seelikud jne. Peapaelad, nabakad. Igapäevasesse moestiili on hipid toonud nn trompetpüksid, kirkad värvid, pikad juuksed, liibuvad trikoosärgid, heegeldatud murumütsid, vestikesed, maksiseelikud ja platvormkingad, helesinised kulunud teksad, pärlitest punutud käenöörikeste rohkus, ruudulised särgid, helesinised kulunud teksajakid, teksariidest või värvimata linasest riidest õmmeldud ristkülikukujuline pika sangaga ja narmastega kott.

Hea teada: ideede kogumiseks vt pilte hipide elust

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri