IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

IDEE:Halloweeni pidu

Idee kirjeldus
Halloweeni põhitunnuseks on õõnes kõrvits, millele on lõigatud nägu ja sisse pandud küünal. Halloween on suur kostüümipidu. Mida õudsam ja tundmatum sa oled, seda parem.

Halloweeni tähistatakse 31. oktoobri ööl vastu 1. novembrit. Tegemist on 2500 aastat vana keldi rituaaliga. Algupäraselt pidutseti suve lõpetuseks surnute jumala Samhain'i auks. Usuti, et Samhain muudab nad vaimuks, kummituseks, haldjaks või nõiaks. Täna on Halloween eelkõige Ameerikas suur pidupäev, mil kõrvitsatega kaunistatakse kodusid ja tehakse ettevalmistusi suureks kostümeeritud peoks alates  oktoobri algusest.

Ettevalmistus:  Halloweeni peo jaoks vajad lisaks kohale, söögil ja joogile veel võltsverd (ketšup, värv, mis tuleb kergesti maha), õudusfilme, õudusmuusikat ja heliefekte, kostüüme, kõrvitsaid, WC-paberit (muumiaks tegemiseks), meiki või maski, palju sõpru, Halloweeni lõbutsemise tuju.

Kutsed:  mida õudsam, seda parem. Kasuta musta-oranzi värvikombinatsiooni.

Toidulaud
: kõrvitsaroad, alates kõrvitsasupist kuni kõrvitsakoogini välja.

Muusika: kõhedust tekitavad lood. Hästi sobib õudusfilmide taustamuusika (soundtrack).

Riietus:  see pidu eeldab kostüüme ja maske. Kollimaske võib asendada korralik õudust tekitav make-up. Traditisoonilisteks kostüümideks on koletise, kummituse, skeleti, nõia ja deemoni kostüümid.

Hea teada: Halloween ei ole Halloween ilma kõrvitsata! Mõned märksõnad, kuidas ja kus kõrvitsat kasutada: kaunistuseks, söögiks, kostümeerimisel võid end kõrvitsaks riietada. Lisaväärtust Halloweenile annavad õudusjutud ja -filmid. Peo meeleollu aitab tekitada sõpruskonnaga ühiselt kostüümide meisterdamine. Vaata Halloweeniga seotud mänge

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri