IDEE:Toeta pidupäeval Aafrika laste kooliteed

Idee sobib:
Kellele:   Firmad, Eakad, Täiskasvanud
Märksõnad:   Mondo, Eetiline kingitus, Aita maailma, Heategu, Kool, Haridus
Idee kirjeldus
Telefon: +372 5698 3050
E-mail: mondo[at]mondo.org.ee
Koduleht: muudamaailma.ee
Suurim pidupäev on heategu - kogu pidupäeval annetusi Ghana ja Keenia koolilaste haridustee toetuseks.

MTÜ Mondo Tarkusefond pakub võimalust jätkata õpinguid keskkoolis või ametikoolis nendel Ghana ja Keenia lastel, kes on edukalt lõpetanud Mondo toetusprogrammi raames põhikooli. Õpilased esitavad Tarkusefondile stipendiumitaotluse ning koostöös kohaliku partneriga valib MTÜ Mondo aasta stipendiaadid.

17-aastane Ghana tüdruk Millicent Abaa alustas 2013-2014 õppeaastal Mondo Tarkusefondi toel õpinguid Kongo Keskkoolis. Keskkooli jõuab Põhja-Ghanas elavatest tüdrukutest vaid murdosa, lõpetab selle veelgi vähem tüdrukuid. Millicent on pärit neljalapselisest perest, kelle ema ja isa surid AIDSi juba siis, kui laps oli väike. Nüüd on Millicent päris üksi, sest hiljuti sai õnnetult surma ka tema kasuema ja vanaisa. Põhikooli lõpetas Millicent Eesti toetaja abil. 

Millicent on üks 14st tublist Ghana õppurist, kes sai Mondo Tarkusefondist toetust keskkooliõpinguteks. Lisaks temale veel neli tüdrukut ja üheksa poissi. Mondo vahendusel ja eestlaste toel käib Ghanas ja Keenias koolis 220 last.

Toeta laste haridusteed ülekandega MTÜ Mondo annetuskontole SEB pangas 10220099409013. Selgituseks märgi "Tarkusefond".

MTÜ Mondo kuulub Vabariigi Valitsuse tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja, seega on eraisikute poolt tehtud annetuste pealt võimalik saada tagasi tulumaks. Juriidilistele isikutele on MTÜ Mondole tehtavad annetused samuti maksuvabad. Mõlemale kehtivad maksuvabade annetuste osas Tulumaksuseadusega seatud piirangud.

Küsi lähemalt
IDEE autor:   Mondo
Abimehed
Idee teostamisel aitab:
Mondo
Tegijad Catering Peokoht Catering Peokoht Peokoht Peokoht
  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri