IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

04.02 2016

Olen mitmeid kordi olnud ülesande ees korraldada välismaistele äripartneritele paaripäevane seminar või sisustada koosolekule järgnev pärastlõunane aeg. Sageli on see ülesanne nagu vene muinasjutus – “mine sinna – ei tea kuhu, too seda - ei tea mida”.

Enamasti ei tunne me ju oma külalisi väga hästi ega ole kursis nende tausta ja huvidega. Siiski olen täheldanud, et Eesti kultuur ja loodus on alati kindla peale minek. Allpool väljatoodud ideed võiks olla küll piisavalt erilised, et teie väliskülalistele jääks Eestis käigust kordumatu ja tore mälestus.

Rahulikumad tegevused

Muusikasse joonistamine TAKKK Kunstikeskuses Tallinnast 30-minutilise autosõidu kaugusel. Joonistamist ja maalimist peetakse sügavaimaks meditatsiooniks, mil vallanduvad kõige sügavamad tunded ja emotsioonid ning ühendab kõiki rahvusi. Keelebarjääri siin ei teki. Joonistades kujutad sa iseenda maailma, st ka võõrsil olles võid avastada iseennast. Laske sel juhtuda ja vaadake kuidas mõjub ☺  

Järvejääle kala püüdma kalagiid Jarko Jaadlaga. Ise ei oska? Pole hullu, kalagiid Jarko Jaadla suudab nii mehes kui naises ürgse kalamehe kire üles leida. Selle talve hitt on kindlasti tirgutamine! Jääl enda püütud kala grillimine või hoopis uhhaa keetmine kõlab päris põnevalt, eks?

Tõukekelguga järvejääle kelgutama Loodusturism.ee ootab seiklejaid kelgutama üle Peipsi Piirissaarde või tiirutama Pühajärve jääle. Uskuge lääne-eurooplastel jääb hing kinni, kui nad mõistavad, et tegevus toimubki järve peal. 

Räätsamatk rabas Seiklusfirmaga 360 KRAADI paneb kõigil silma särama. Rabamaastik on võõras pea kõigile välismaalastele. Raba suudab lummata igal aastaajal ja räätsad aitavad läbida nii paksu lund kui vesist maapinda.

Oma kätega tehtud suveniir on hoopis teise väärtusega, kui poest ostetud. Õrrekese õpituba sobib mõnusaks koosolemiseks. Võimalus saunaõhtu eel sauna-spa materjali valmistada või hoopis soovitrühvleid veeretada. 

Üheskoos kokkamineToiduakadeemia Tallinnas ootab kõiki meeskonnatööd parandama. Teadupärast liidab inimesi suurepäraselt see, kui ühiselt toit kokku keeta ja seejärel ka koos ära süüa. Ühtlasi on ühises kokkamises palju kirge ja suhtlemist. 

Fotojaht Suurel Tõllul Lennusadamas – detailide märkamine on igapäevaelus äärmiselt oluline. Fotojaht aitab välja tuua inimeste iseloomuomadused - kes näeb suurt pilti, kes mõtleb raamist välja ja leiab nutikaid lahendusi, kes märkab pisidetaile. 

Eesti Veinivilla külastus. Veinivillas Valgejõel saab välismaalastele korraldada eestimaiste marjaveinide degusteerimist  - veinid on kõik kohapeal valmistatud ning tegemist igati meeleoluka üritusega.  Kui teil on koduveini suhtes väike eelarvamus, siis teadke, et neid veine ostavad võidu kokku erinevad eliitrestoranid ☺

Adrenaliinihulludele

Kiikumine Tallinna laulukaare all. Kuigi lauluväljak on pea igale välismaalasele kohustulik külastusobjekt, on seal kiikunud väga vähesed. Tegemist on põneva ja turvalise Alpinist.ee atraktsiooniga, mis adrenaliinijanustel südame rõkkama paneb. Tõsi, tervis peab korras olema! 

Romuralli Harjumaal. Adrenaliin.ee korraldab kinnisel territooriumil romurallit. Rada on igati turvaline,  nii et kiirused ohtlikuks ei muutuks. Üritusel on abiks hea remonditiim, kes masinaid võimaluste piires  ka "elustab". 

Pain Paintball Club pakub adrenaliinirikast paintballilahingut Tallinna või Tartu ümbruses või hoopis Vormsi saarel  

Seikluslik päev Seiklusring.ee abil, kes korraldab teile põneva ja adrenaliinirohke seikluse kas Tallinna lähedal Padisel, Jõgevamaal Kalevipoja pargis või hoopis Järvamaal Vargamäel 

KGB põnevustuba Exit Roomis. Ainuüksi tähekombinatsioon KGB tekitab reeglina kõigis välismaalastes huvi ja ärevust. ExitRoom KGB põnevustoas saab kõike pakutavat kuni 6-liikmelise meeskonnaga omal nahal järele proovida. 

Põnev matk FAT ratastega Kõrvemaal on hea võimalus aastaringselt looduses seigelda. Peale matka on mõnus saunas lõõgastuda, muljeid vahetada ning suupisteid nautida. 

Jäähokimatš Škoda jäähallis – telekast nähtud emotsioonide mõistmiseks on vaja ise väljakul kasvõi korra ära käia. Hea võimalus meeskonna koostööoskus proovile panna. Uisud saate rentida kohapealt.

Ulukisafari Toosikannu Loomapargis saate nautida Eestis ainulaadset ulukisafarit matkaveokitega, retrobussiga, viiekohalise ATV-ga või vaadelda loomi hoopis vaatetornides ning fotovarjes. 

Vaata veel ideid põnevaks päevaks 

 

Eestimaa on ilus maa!

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri