IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

04.09 2011

MENÜÜ

Praktilisi nõuandeid pidupäeva korraldamiseks

Hea peo loovad eelkõige toredad inimesed ja hea söök. Nii mõnigi pidu võib alguse saada menüüst. Igal juhul on peol toidul üks kandvamaid rolle. Sestap on menüü tähtsust raske ülehinnata.

 

Planeeri menüüd
Menüü kavandamisel ole nutikas! Ära kuluta enda energiat kolme keerulise roa valmistamiseks. Näiteks keerulise eel- või põhiroa järel paku magustoiduks lihtsalt kohvi ja head šokolaadi või vastupidi lihtsa eel- või põhiroa järel paku sõnatuks tegevat magustoitu. Menüü koostamisel arvesta külaliste erisoovidega - hea on teada, kui keegi on taimetoitlane või allergiline mõne toiduaine suhtes. 

Teavita külalisi menüüst
Menüüd on alati hea lugeda, aga kui sul on väiksem seltskond, siis võid menüüd ka suusõnaliselt tutvustada. Lisa juurde vürtsikaid mõtteid, kuis sa nende toitudeni jõudsid ja miks sa just need toidud valisid? Räägi või pane kirja ka, millised veinid oled toidu kõrvale valinud. Miks just need? Kas nad on samalt maalt pärit kus sa ka toiduretsepti või idee said? Menüüga võid üllatada külalisi ja tekitada neis tunde, et nad on tõeliselt oodatud.

Söö ise enne külaliste tulekut
Külaliste saabudes on sul vaja nende eest hoolitseda ja suhelda. Seega sageli võid peale pidu märgata, et sa ei olegi jõudnud ise midagi süüa, sestap on hea eelnevalt veidi kohtu täita.

Loe ka teisi nõuandeid pidude korraldamiseks:

Kutse

Parkimine, garderoob, naabrid

Ressurssid

Külaliste paigutamine 

Tere tulemast!

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri