IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

22.05 2015

Piknike korraldamise traditsioon on pikk - juba vanad roomlased armastasid korraldada söömaaegu vabas õhus. Küllap nemad juba oskasid ühe hea pikniku väärtusi vääriliselt hinnata. Ja kes tänapäevalgi suudaks loobuda võimalusest veeta paar mõnusat tunnikest heas seltskonnas, nautida head-paremat imeilusas miljöös, lasta päikesel põske silitada ning kuulata taustal linnulaulu?

Aga kus pikniku pidada? Ainsaks piiriks on mõte ja Eestimaal ilusaid kohti jagub. Tõsi, eramaadele ilma omaniku nõusolekuta ei tasu minna. Piknikku saab korraldada majutusasutuste juures (küsi luba), pargis, RMK aladel, rannas ja miks ka mitte paadis  või jahi peal - praktiliselt kõikjal, kuhu saad piknikulina laiali laotada. 

Mõned ideed piknikukohtadeks Eestimaa erinevates piirkondades

Tallinn ja lähiümbrus

Eesti Vabaõhumuuseum.  Kiigeplats mere ääres on traditsiooniline jaanitulede tähistamise koht, kuid sobilik ka erinevate vabaõhu sündmuste tähistamiseks.  Kiigeplatsilt leiab  katusealuse, kuhu alla mahub 250 inimest. Eelneval kokkuleppel saab ka lõket teha.

Tallinna Lauluväljaku  territooriumil (24 ha) leiab privaatseid piknikuplatse nii kahele kui sajale inimesele. Kesklinn lähedal, parkimine tasuta, merevaade hinna sees. Võimalik kombineerida väli- ja sisealasid ning rentida piknikuks vajaminevat varustust alates piknikulinadest kuni tehnikani. 

Vanamõisa vabaõhukeskuses Saue lähedal, 10-minutilise autosõidu kaugusel Tallinnast ootab sind suur muruplats, külakiik, spordiväljak, lõkke tegemise võimalus ja katusealune, mis maandab vihmariski. Kohale saab sõita ka rongiga☺

Viimsi vabaõhumuuseum, maalilisel mererannal asuv vana rannatalu ajaloolise miljöö ja kuulsa “kilukarbivaatega”, on kaunis paik abiellumiseks, inspireeriv ja meeleolu loov koht firmaürituse sünnipäevapikniku või teemapäeva korraldamiseks.  

Harjumaa

Anija mõis - naudi võrratut loodust ja ajaloohõngu imelises Anija mõisas, et meeli puhata ja loodust nautida liigirikkas mõisapargis. Keha saad kinnitada meie poolt ettevalmistatud piknikukorvist.

Söesauna talu. Kas tead, milline näeb välja hommik rabas ja millal sa viimati suplesid tervendava veega järves? Kui otsid piknikukohta kuni 100 inimesele, kus teid ei segaks ükski autosignaal ega möödasõitva trammi kolin, siis on Söesauna väga sobiv. Püüa forelli, käi saunas, tee rabamatk, mängi paintballi, võta ette ratsamatk…

Raplamaa

Toosikannu Puhkekeskus sobib seiklushuvilistele, sest piknikule lisaks saad korraldada ATV-, hobuvankri- või loomavaatlusmatka või hoopis kasutada laskesimulaatorit, lasta vibu, sõita kanuuga või minna jahile.  Pärast aktiivseid tegevusi saad lõõgastuda ja muljetada ning varbaid saunamõnusid nautides.

Läänemaa

Roosta Puhkeküla pikal liivasel mererannal leiad mõnusa koha nii pikniku pidamiseks kui ka aktiivseks sportlikuks tegevuseks (rannavõrkpall või –jalgpall, surf, SUPi-matk). Võimalik rentida kuppelgrille. Maitsva piknikukorvi aitab kokku panna Roosta Catering.  

Haapsalu piiskopilinnuse sisehoovis -  keskaegne miljöö loob pikniku jaoks erilise õhkkonna. Võta piknikukorv ise kaasa ja laota lina murule. Kui otsid lisategevust, siis Läänemaa muuseumi rahvas on sind erinevate lugudega valmis toetama. 

Lääne-Virumaa

Laululinnu külalistemaja. Imeilus keskkond ei üllata Eestimaal kedagi, aga iseäranis abivalmis pererahvas, kes sind juba esmakohtumisel omaks võtab? Seda ei juhtu just paljudes kohtades. Kui otsid tunnet, nagu oleks koju jõudnud, siis on Laululinnu külalistemaja just õige koht.

Ida-Virumaa

Narva Muuseum. Kas oled tuttav Narva põneva ajalooga? Kujutad ette, kuidas näeb välja Euroopa Liidu idapiir? Kui mitte, siis on võiks ette võtta pikniku Narvas. Linnuse territooriumil saad rentida Põhjaõue, millest avaneb Narva parim vaade Euroopa Liidu idapiirile. Suuremateks üritusteks sobib Läänehoov, kus ruumi suisa tuhandetele inimestele. 

Jõgevamaa

Voore Puhkekeskus asub haruldaselt ilusate voorestike ja nõgude poolest tuntud Vooremaal. Professionaalsed kokad ja kondiiter ei jäta teid hätta, kui tahate toidu tellida kohapeal. Suvemõnusid saate nautida tünnisaunas, ehedas suitsu- või soome saunas või vaadata päikese loojangut ujudes välibasseinis või paisjärves.

Viljandimaa

Kirsimägi Viljandi vana ordulinnuse nõlval kauni vaatega Viljandi järvele on lummav koht pikniku pidamiseks või väikeseks päevaseks unistamiseks. Võta piknikukorv ja lina kaasa ning kujutle, mis võis saada Viljandi paadimehest…

Kondase keskuse õu mõnusas väikelinlikus kunsti hõngu täis hoovis saate pidada iseäranis mõnusat ja loomingulist piknikku. Tundub nagu astuks uksest kohe välja ka mõni mees, kel  “kitarre käes ja mantel üle õla”. 

Tartumaa

Alatskivi loss. Kas tead, et armastuse nimel on ka Eestimaal ehitatud losse ja nihutatud mägesid? Alatskivi lossi Tartumaal ehitas oma kaasale Sophiele armastuse väljendamiseks parun Arved von Nolcken 1885.a. Lossi kavandamisel võeti šnitti legendaarsest Balmorali lossist Šotimaal mis alates 1852.a. on olnud Briti kuningliku perekonna suveresidents. Kui lepite omanikega eelnevalt kokku, siis saate lossihoovis romantilisi piknikke korraldada.

Eesti Põllumajandusmuuseum.  Tartust 3 km kaugusel Ülenurme mõisas on teid ootamas piknikuplatsid ja ilus mõisapark. Varikatuse alla mahub umbes 50 inimest. Piknikukorve jagatakse Eesti põllumajandusest pärit hea ja paremaga.

Põlvamaa

Eesti Maanteemuuseum - tee on tsivilisatsioonile nii omane, et tavaliselt ei mõtle me selle peale rohkem kui õhule, mida hingame. Tegelikult on tee - nii iseenesest mõistetav konstruktsioon - mänginud kaasaegse maailma kujunemisel suurt rolli. Tee viib kohale, ühendab meie lähte- ja sihtkohti.

Võrumaa

Obinitsa Seto Seltsimaja. Seto süük Obinitsa Seto Seltsimajah, „Taarka tarõ köögikõnõ.“ Söögi kiitmisõ võimalus väläkatlah, giid, leelo ja seto kultuuri seletämine, leelokooriq, ehk rikkaliku setomaa kööki saab nautida ikka Setomaal. Lisaks tutvustatakse teile setu elu-olu ja kui vaja, tuleb koor ka leelotama☺

Pärnumaa

Ammende Villa Pärnus ootab suursuguse keskkonnaga terrassile või imeilusa õue peale. Saab nautida imeilusat keskkonda ja sageli ka head muusikat!

Valgeranna Seikluspark - ootab viksemaid ja suuremaid seiklema maa ja taeva vahele. Pärast saate piknikuplatsil nautida kaasa võetud suupisteid. 

Saaremaa

Kuressaare kuursaal asub linna pargis, lossi kõrval. Lopsakas looduslik ja ajalooline keskkond loovad mõnusa atmosfääri. Kuursaalis on suvisel ajal avatud Ku-Kuu restoran kahe avara terrassiga. Lossipoolne terrass on linna kauneima vaatega ning mõnusalt päikeseline. 

Hiiumaa

Dagen Haus külalistemaja - Eriline võimalus rentida kogu maja koos köögiga oma seltskonnale, et valmistada enda sõpradele nii luksuslikku õhtusööki parimate veinide, kulinaariaoskuste ja ajakavaga. Soovi korral saate tellida õhtusöögi, õhtul (suvehooajal) on avatud iseteenindusega baar külalistele.

Kassari Ratsatalu. Võta piknikukorv kaasa ja tule vaatama, mis loom on hobune.  Kuidas ta elab? Mida sööb? Millest mõtleb?  PIknikukorvi kokku pannes mõtle ka hobusele, nt porgand võiks talle küll head meelt pakkuda!

Piknik terrassil

Kui ootad piknikult suuremat mugavust, siis võid korraldada vabaõhuürituse mõne pubi või restorani terrassil. Kus kõik riskid maandatud ja laudki kaetud:-)

Mida piknikul teha?

Elav ja lõbus vestlus on elementaarne. Piknikule sobivad ka mitmed seltskondlikud mängud, mis ei nõua üleliia suurt pingutust.  Mõni piknikukoht lausa sunnib ümbruskonda avastama ja tegema lühikese matka või ekskursiooni. Kuid kes soovib veidi sportlikumalt aega veeta, võib mängida ranna- või sulgpalli või visata lendavaid taldrikuid (soovitavalt mitte paadis ☺).

Ilusat suve!

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri