IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

10.10 2014

Üritusele menüüd koostades tasub silmas pidada, et kõik külalised saaksid kõhu täis, sh ka taimetoitlased ja erinevate toiduallergiatega külalised, kirjutab Äripäeva lisaleht Firmapidu.

Elisa personalijuhi Kaija Teemägi sõnul on nemad püüdnud asutuse ürituste korraldamisel inimeste soovidega enamasti arvestada – näiteks antakse menüüd planeerides kõigile võimalus ise oma toidueelistused kokku kombineerida. “Menüü valikul arvestame teadlikult, et ka taimetoitlased kenasti kõhu täis saaksid. Seetõttu ongi meie menüüvalikutes alati olemas korralik sortiment rohelisi toorsalateid, aurutatud köögivilju, riis või kartul – neist kõigist annab ilusti taimetoidumenüü ning ka toortoidumenüü kokku sobitada,” ütles Teemägi. See on tema sõnul ka põhjus, miks Elisa pakub oma töötajaile firmaüritustel toitu bufeevalikuna alati, kui toitlustuskoht seda võimaldab.

Kaubamaja personaliteenistuse arendusspetsialist Jana Haugas ütles, et koolituste ja ühisürituste toitlustuse tellimisel arvestatakse alati inimeste erisoovidega. “Seda iseäranis siis, kui teame, et konkreetsel üritusel erisoovidega inimesi osaleb. Catering’iga tegelevad ettevõtted pakuvad pea kõik taimetoitlastele eritoidu tellimise võimalust. Sageli on võimalik näiteks ühele inimesele tellida eraldi toit või kui on tegemist suuremate kogustega, oleme kogu menüü valinud selliselt, et inimene saaks ise valida omale meelepärase toidu – kas siis lihaga või ilma,” sõnas Haugas. Ta lisas, et toitlustuse tellimisel eelistatakse neil pigem tervislikke valikuid, pausideks valitakse enamasti puuvilju või smuutisid. 

Taimetoidukohviku Inspiratsioon Catering juhataja Toomas Laigu sõnul on taimetoidu pakkumise võimalused tänapäeval väga laiad – sündmusi saab korraldada nii, et kellelgi ei jää tunnet, et toitlustuse osas on midagi puudu, ehk siis pakkuda ka segatoitlastele midagi kohast. “Näiteks toortoidu puhul saab tavapärases tikuvõileibade süsteemis natuke muudatusi tehes täiesti uusi kontseptsoone luua. Põnevalt saab pakkuda erinevaid puu- ja juurvilju koos toormääretega – näiteks guacamole ehk avokaadomäärdega,” õpetas ta.

TASUB TEADA!

  • MÕTLE läbi ürituse formaat.
  • KÜLALISTE nimekirja koostades uuri, kas külaliste hulgas on taimetoitlasi, mõne toiduallergiaga inimesi või teistest kultuuridest külalisi (nt moslemid ei söö sealiha). 
  • MIDA varem catering-ettevõttele oma soovidest teada annad, seda parem, kuid kaks nädalat võiks olla minimaalseim etteteatamise aeg. 
  • PALU firmal teha vajadusel proovimenüü, mida testida.
  • UURI, kas catering-firma märgistab toidud laual siltidega, kus kirjas toidu nimi ja koostisosad, või üldise menüükaardiga. Kui mitte, siis palu seda. Kui vaja, siis ka võõrkeeltes.

MÕISTED

  • Veganid tarbivad toitu, mis on 100% taimse päritoluga – see tähendab, et ei sisalda loomseid saadusi nagu liha, piimatooted ning muna. Taimetoidu alla loetakse juurviljad, puuviljad, pähklid-seemned, teraviljad ning kaunviljad.
  • Toortoit - toitu ei kuumutata (ei keedeta, aurutata ega küpsetata) üle 42–48 kraadi, et ei hävineks kasulikud vitamiinid, mineraalid, ensüümid ja muud kasulikud ained. Toortoiduks kasutatakse aedvilju, puuvilju, pähkleid, seemneid, idandeid vahel ka toorest/kuivatatud liha
  • Gluteenitalumatus - haigus, mil keha ei talu teravilju: nisu, rukist, otra, speltat ja enamasti ka kaera.  
  • Laktoositalumatus ehk piimasuhkru talumatus on haigus, kus organism ei talu piimatooteid.

ALLIKAS: ENERGIA AED; Sekretar.ee;  Firmapidu

 

 

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri