IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

24.08 2011

RESSURSID

Praktilisi nõuandeid pidupäeva korraldamiseks

Ressursside all mõtleme eelkõige aega ja raha. Sageli jääb meil pidu nende puudumisel pidamata. Aga miks? Alati on olemas võimalusi...

 

Eelarve
Mõtle enne pidu üle võimalikud kulutused, st koosta peo eelarve.  Selleks on vaja teada palju külalisi tuleb, mida sa neile süüa ja juua pakud? Millised kulud on ruumirendile, juhul kui sa peoruumi üürid? Millised kulud muusikale? Millised on võimalikud nn ettenägematud kulutused? Kulud transpordile? Riietusele jne, jne.

Organiseeri abi
Kõike ei pea ise tegema. Kutsu sõbrad, lapsed või naabrid appi. Jaga ülesandeid, kes saab aidata üleriietega tegeleda, kes esimest kokteili serveerida, kes köögis nõusid pesta jne. Sel kombel saad ise külalistele rohkem pühenduda.

Palu külalistel söök kaasa võtta
Siin pead sa otsustama, kas jagad terve peo toitlustamise külaliste vahel ära või jagad neile soovitusi vaid magustoidu osas? Igal-juhul on kulude jagamine igati mõistlik. Eesmärk ei ole ju "küla toita", vaid omavahel kokku saada ja mõnusalt aega veeta. Iseäranis tore on üheskoos kokata. Ühistegevusest tekib mõnus õhkkond koosolemiseks. Kõik sõltub muidugi peo iseloomust ja eesmärgist.

Lase külalistel alkohol kaasa võtta
Alkohol on pidude organiseerimise juures üks suuremaid kulusid. Seetõttu võib lahkelt paluda külalistel alkohol kaasa võtta. Eelnevalt anna vaid teada, millise peoga on tegemist, et teada, milline alkohol antud peostiili juurde kõige paremini sobib.

Vähenda kulusid ja suurenda tulusid
Mitte, et pidupäev peaks äriline ettevõtmine olema, aga sa võid külalistele teada anda, et "sissepääs" peole maksab näiteks 10.- eurot. Sellega saad katta ennenägematud kulutused, muusikud kinni maksta ning võib-olla ka veidi sööki-jooki lauale tellida. Veel on üks võimalus kulude jagamiseks: palu külalistel kingituse asemel tasuda osalustasu näiteks kokanduskursustel või matkal, osta teatri-, kino- või kontserdipilet, et üheskoos kultuurielamust nautida jne. Tean isegi ühte kogemust, kus noored organiseerisid laheda peo ja rahvast tuli niipalju, et  pidu lõppes väikese kasumiga. Mitte, et see just eesmärk omaette peaks olema.

Loe ka teisi nõuandeid pidude korraldamiseks:

Kutse

Parkimine, garderoob, naabrid

Menüü

Külaliste paigutamine 

Tere tulemast!

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri