IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

19.02 2014

Sageli võetakse vabariigi aastapäeva, kui lihtsalt üht vaba päeva. Tegelikult mõelgem, mida see päev meile tähendab? Selle päeva üle on põhjust väga õnnelik olla! Ei tahaks me ju elada seal riigis, kus me 22 aastat tagasi olime? Mida teha, et vabariigi sünnipäev oleks midagi enamat, kui lihtsalt vaba päev. Allpool mõne ideed õues, kodus või kodust väljas tegutsemiseks.

ÕUES

  • Minge päikesetõusu ajal vaatama riigilipu heiskamist Tallinnas Toompeal Pika Hermanni torni või hoopis Tartu Tähetorni juures. Tartus tõuseb päike 24.02, kell 7.24,  Tallinnas kell 7.33.
  • Jälgige Pärnu keskväljakul kell 12.00 algavat Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud kaitsejõudude paraadi. Paraadil marsib üle 1350 kaitseväelase, kaitseliitlase ja sisekaitseakadeemia kadeti, keda saadavad kaitseväe orkester ning politsei- ja piirivalveameti orkester.
  • Minge metsa või mere äärde matkama. Õhus on tunda juba kevadet, mingem nuusutagem seda:-). Näiteks 23.02 oarganiseerib Seiklusfirma 360 Kraadi räätsamatka Kakerdaja rabas.

KODUS

  • Korraldage pidulik õhtusöök perele ja/või sõpradele, näiteks kalapidu silgust angerjani. Vaaritage ise, koos sõpradega või tellige toit sel korral catering-firmast.
  • Organiseerige sõpradega stiilipidu. Näiteks värvipidu sini-must-valge.
  • Raamatuõhtu - võtke ette raamatuid, kus saab tähelepanu pöörata just Eesti ajalooga seotud teemadele.
  • Lauamängude õhtu – lauamängud on lõbus ajaviide. Eesti teemal on mitmeid põnevaid mänge, näiteks Eesti mälumäng, Minu Eesti lauamäng või Muinas-Eesti seiklusmäng Mees, kes teadis ussisõnu. Kui kodus või sõpradel mänge ei ole, siis raamatupoest leiab.

KODUST VÄLJAS

ILUSAT VABARIIGI AASTAPÄEVA! 

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri