IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

28.10 2013

Mida teha turismitalus sügisel, talvel ja kevadel?

Piia Maaring, Jõesuu Turismitalu

Mida teha neljal aastaajal turismitalus? Räägin ühest seltskonnast, kes meie juurde sügisvihma trotsides plaanitust kauemaks jäid. Nad soovisid ainult kalale tulla, ei mingit paketti...

Seltskond oli oma pikka nädalavahetust broneerinud juba suvel, et sügisest viimast võtta. Hommikul sadas tugevalt vihma. Ilma trotsides rentisid nad paadid ja suundusid Emajõele kalale. Üllatusena, tänu meie taotletud lubadele, said nad minna ka mootorpaadiga looduskaitsealale kalastama. Õhtu hakul saabuti tagasi ja hakati koos kalasuppi keetma. Puuduolevad ained leidsime meie koduköögist, sest mõte pikemaks jääda oli tekkinud spontaalselt. 

Ka järgmisel päeval sadas vihma ja omaette mõtlesin, et nii kahju, et nende puhkus ilma tõttu nässu läks - ei mingit päikest – ainult vihm... Õige pea helises mu telefon ja paluti, et kas ma saan minna nendega poodi. Loomulikult, pole mingit küsimust... Seltskonna juurde saunamajja minnes nägin, et kaminas põles tuli, naistel olid saiakesed ahjus küpsemas, laud oli kaetud ja osa seltskonnast mängis lauamänge.  Meestel oli sauna- ja kümblustünni kütmisega tegemist. Samal ajal mõtlesin, et tavaliselt hakatakse sellistes tingimustes kodupoole sättima, kuid nemad soovisid veel üheks ööks jääda?!

Kui ma mainisin, et mul on nii kahju, et vihm teie äraolemise ära rikkus...vaatasid kõik mulle suurte silmadega otsa ja teatasid, et see pole üldse probleem – tegevust jätkus küllaga. Nad tulid kodust ära, kuid neil oli tunne, et nad on justkui kodus. Paremat komplimenti on raske tahta! Viieaastane poiss seletas mulle ühe hingetõmbega, suurte silmadega, et kivimüüri sees elab must kass (tegelikult mink), et jões ujus kobras, et ta sai kassidele pai teha, et ta tegi isale ümbermaailmareisi mänguga pähe ja et ta käis saunast tiigis ujumas  jne...

Sellest emotsioonist järeldasin, kui oluline on vahel kodust lihtsalt välja tulla. Teises keskkonnas märkad sa asju, mida argielus ei pruugi tähele panna. Siin ununevad arvutid ja telekas ning leitakse üles taas teineteist – hea seltskond loeb!

Meie juurest on Viljandisse ja Tartusse 35 km, Otepää on 50 km kaugusel. Miks mitte veeta õhtu Tartus või Viljandis teatris või päev Otepääl mäe peal ja tulla õhtuks meile? Valmistada üheskoos maitsvat rooga toidulauale õues grillil, kaminas, pliidil või ahjus – käia saunas ja talvel saunast jääaugus. Või käia lumerohketel ja pakasest paukuvatel talvepäevadel lumesaanidega matkamas järvel ja õhtul koos saunamõnusid nautides muljeid jagada. Hommikul imetleda auravat Emajõge, mis endast kõrkjatele jätab maha päikesest sillerdava lumehärmatise.  Kevadel avastada kajakkidega sõites suurveealla mattunud luhtasid ja kuulata konnade kammerkoori ning imetleda tagurpidi voolavat Emajõge. Vaadata rändlindude parvesid ja iga-aastast luikede saabumist või hoopis lummavat kuud või päikeseloojangut. Madalveeajal saab koos heade sõpradega sikutada jõenoota, kaasata oma seltskonda kalasaagi paremaks saamiseks giid, suvel teha lõbusõitu kiirkaatriga või kulgeda ise väikeste paatide või kajakkidega mööda jõge kasvõi Peipsini välja.  Avastada avastamata aardeid – emotsioone, mida poest osta ei ole võimalik! 

Jutt on Jõesuu turismitalust, Rannu vallas Tartumaal, mis ei ole tavapärane turismitalu, vaid nagu kodu - nii räägivad meie kliendid:-)

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri