IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

27.10 2013

Maailmas on palju erinevaid usundeid ja tarkusi ning viise, mida järgides inimesed hingerahu ja tasakaalu leiavad. Mõni spordib, mõni teeb joogat, mina soovitan minna/tulla kalale.

Viimane kord käisin eile varahommikul 26.oktoobril kell 7.00. Väljas oli veel pime, kuid olin äratuskellata vabatahtlikult üleval ning talu teeotsas sõprade ootel. Vaatasin viimaseid tähti, mida selge sügisöö veel näitas ning mida soojad vihmapilved peatselt katma hakkasid. Peale tuulepuhangute ei kostunud ühtegi teist häält. Taas oli ees uus päev, mille sündi ma nägin ja millest 100 % võtsin. Paadiga veepeale minek on kirjeldamatu tunne. Olin seda hommikut juba nädal aega oodanud ja peale kaldast lahtilükkamist lihtsalt vajus selline lai naeratus näole. Midagi polnud teha, olin taas õnnelik. Paadis olid parimad sõbrad ja mis seal salata üks väike Jäägermeister ka :-). Valasime Neptunile ning asusime veele.

Olime esimesed, päike tõusis ning üks käänak kaduse teise taha, laisalt vajus kaldalt vette kobras ja vilkalt lidus veepiiril saarmas. Järgmise vanajõe otsas pidime hoogu vähendama, sest seakari oli otsustanud enne talve teisele poole jõge kolida/ujuda. Küsisin sõprade käest, kas oleksite tahtnud koju telekat vaatama jääda, nad ainult muigasid. Oli ilmselge, et päev oli meie kõigi jaoks juba korda läinud. Püütavad kalad olid ainult boonuseks!

Veepeal kulgedes puhastub meel. Peast kaovad halvad mõtted, toimub iseeneselik restart ning täielikuks ümberlülitumise nupuks on spinningu otsa sööstev haug, kelle löök ridvale on nii tugev, et unustate hetkega kõik mured, mis ühel päeval võiksid ligi tikkuda.

Kuldne sügis. Päev on nii ilus, et raske on leida aega lõunaseks võileivaks ning teeks. Spinningud aina vihisevad, sest kõik tahavad aina veel ja veel vajutada seda nuppu. Meestel on tekkinud hasart... Pole paha Lauri, väga kena Aivar! Rõõm on jagatud, mehed puhanud! Suvisel ajal oleks tehtud ka lõke ning kena päev kokku võetud veekogu kaldal. Kuna on sügis lähevad kõik mehed saagiga ja puhanuna tagasi koju oma naiste juurde.

Raske oleks olnud seda päeva paremini veeta. Oldi koos värskes õhus, nähti vaateid mida tavapäraselt pakub "National Geographics" või "Kalamehe jutud". Hobi kasulikkusest annab märku ka õhtusel toidulaual värske aurav rohke võiga pruuniks praetud mahlane haug ...

Õnnelik kalagiid Jarko Jaadla

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri