IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

11.09 2013

Seda kas jõulupidu korraldada või mitte enamasti ei teki, sest jõulud on isegi kalendris punaseks värvitud. See kohustab . Pealegi kõik teevad. Mina arvan, et midagi ei pea tegema lihtsalt tegemise pärast, parem makske jõulupeoks planeeritud eelarve preemiateks.

Jõulupidu on mõistlik investeering vaid siis, kui jõulupeo eesmärk on hoolega eelnevalt läbi mõeldud. Sellest, kuidas eesmärki püstitada, saab lugeda siit.

Kui eesmärk on paigas, siis tasub hakata mõtlema ideedele. Kui idee on valitud, siis tuleb üle vaadata eelarve. Ratsionaalselt mõtlevad inimesed alustavad kindlasti eealrvest. Minu hinnangul seab eelarve asjatult piirid, mida on võimalik erinevate tegevustega hajutada.

Kuidas jõulupeo eelarvet üle vaadata? Ühilda jõulupidu:

  • kliendikingituste meisterdamisega (saad 2 eelarvet kokku liita, pealegi on isetehtud kingitusel hoopis suurem väärtus)
  • talviste spordipäevadega – välised tegevused annavad hea annuse energiat ja töötajate hea tervis tagab head töötulemused
  • heategevusega – kaasa üritusse neid, kes abi vajavad (olgu need  koduta lapsed või üksi jäänud vanurid või lemmikloomad). Seda väärtust, mida annad ei ole võimalik ühegi euroga mõõta!

Mida teha eelarve kokkuhoiuks?

  • Unusta ära kingitused, kuid paku meeldejäävat elamust!
  • Rõhu eelkõige tegevusele ja paku lihtsat, kuid kvaliteetset sööki.  Alkoholi võid pakkuda ka raha eest.
  • Korraldades jõulupeo koos abikaasadega, siis võib kaaslaste eest küsida sümboolset osavõtutasu.

Mõned ideed jõulupidudeks hinnataseme (madal, keskmine, kõrge) järgi

MADAL

KESKMINE

KÕRGE, kuid kordumatu elamus

Lõbusat jõulupidude organiseerimist!

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri