IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

07.08 2013

Seminare, müügikoolitusi ja infopäevi organiseerides olen kokku puutunud erinevate õpetlike olukordadega. Saanud suurepäraste tingimustega ruumi, kuid hiljem nentinud õhupuudust ning teineteisega võidu haigutavaid inimesi. Järgmine kord aga hakkas catering nõudega tegelema parajasti siis, kui laval käib ürituse olulisim ettekanne. Kuidas siis hoida üritust kontrolli all ning vältida apsakaid?

Juhud, kus projektorilt ekraanile kuvatud tekstist ei ole võimalik sõnagi välja lugeda tänu ekraanile paistvale päikesele on tänapäeval küll õnneks harvad juhtumid. Kuidas teada, et eelpool toodud juhtumeid ka Sinu poolt korraldatud seminaril ei juhtu? Sestap koostasin küsimustiku, millele seminari korraldades pilk peale heita. Ehk on see abiks Sullegi järgmise seminari korraldamisel.

Küsimustik koolitus-, seminariruumi leidmiseks:

 1. Kui palju inimesi (+/- alati arvesta väikese varuga, aga ka liiga suur ruum ei anna seminarile väärtust(
 2. Piirkond. Linn, maakoht?
 3. Seminari ajakava? Mitu kohvipausi? Lõuna- ja õhtusöök?
 4. Millises stiilis ruumipaigutus?
 5. Millised toolid on? Pehmed/kõvad istmed?
 6. Eraldi töögrupid? Mitut ruumi vajan? Kui suuri ruume?
 7. Millised tehnilised võimalused on olemas? Data? Ekraan? Mikrofon - kõlarid (suuremate seltskondade puhul)? Kardinad akendel(võimalus ruumi pimendada)? Konditsioneer? Kütesüsteemid? Ruumi õhutamisvõimalused?
 8. Cateringi ruumid? Ettevalmistusruumid? Cateringi pakkumiseks ruumid?
 9. Tualetid? Kus asuvad? Kui palju neid on?
 10. Parkimistingimused (tasulise parkimise puhul annab vahel välja kaubelda seminarist osavõtjatele tasuta parkimist - küsi!).
 11. Ühistranspordivõimalused
 12. Abistav personal? Kontaktisik?
 13. Ruumi broneerimine - tund ette + tund pärast üritust. Suurematel üritustel tasub teha heli- ja videoproov. Broneerida ruum terveks päevaks.
 14. Tehniline tugi - printimisvõimalused, paljundamisvõimalused
 15. Wifi olemasolu - kvaliteet?
 16. Milliseid lisategevusi on võimalik peale seminari teha? Väga hea on pärast seminari mõne meeskondliku tegevusega tegeleda, et päeva jooksul õpitut paremini kinnistada.
 17. Majutus, millised võimalused

Kõige parem on seminariruumi eelnevalt vaatamas käia, kuid kui selleks mahti pole, siis aitavad antud küsimused üldpildi ette saada. Parim tagasiside on siiski seminaril osalejatelt, sestap soovitan lisaks seminari sisule uurida nende käest ka seminariruumi kohta.

Koolitus- ja seminariruume leiad kergesti siit

Edukat ruumide otsimist!

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri