IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

25.07 2012

Hiljaaegu lastega rääkides selgus, et traditsioonid on nende jaoks ülitähtsad. Nad tekitavad mõnusa ootuse ja turvalisuse tunde. Näiteks pühapäevahommikune pannkoogisöömine teeb päevast toreda pidupäeva! Millised võiks olla pere traditsioonid. Allpool mõned näited nädalaks:

Esmaspäev - iseenda päev - hea enesetunne saab alguse iseendast. Luba sel päeval endale just seda, mida su hing kõige enam ihkab. Vaata lihtsalt aknast välja, loe raamatut või jaluta mere ääres...

Teisipäev - lauamänguõhtu - lauamängud on väga põnevad ja seltskondlikud tegevused. Nad ei ole mõeldud sugugi vaid lastele, vaid lauamängude abil on võimalk äri ajada, linnu ehitada, kunstioksjonil osaleda vmt. Samas miks mitte traditsiooniline kabe või male välja otsida ja strateegilist mõtlemist arendada.

Kolmapäev - spordipäev - liikumine on tervise ja ilu pant. Jalutamine, suplemine või võimlemine ei nõua mingit eelharjutamist ja sellega saab hakkama igaüks. Oluline on end liigutada ja soovitavalt seda värskes õhus teha.

Neljapäev - kultuurne päev - kino, teater, muuseumid vmt. Kord nädalas võiks endale mõnda kultuurset sündmust lubada. See aitab hinge rõõmsa ja pilgu avara hoida.

Reede - traditsioonivabapäev - alati ei pea kõik organiseeritud olema, nädalas võiks olla ikka mõni täiesti spontaane päev - juhtub, mis juhtub!

Laupäev - saunaõhtu - saun oli muistsetele eestlastele püha paik, tänapäeval on saun saanud värskenduse ja lõõgastumise kohaks. Saunas käimiseks tuleb aega võtta. Vihelda, jahtuda, vihelda. Sauna on tore koos lähedaste või sõpradega teha vähemalt kord nädalas teha, olgu selleks laupäev või hoopis kolmapäev!

Pühapäev - pannkoogihommik - kes ei tahaks ärgata pannkoogilõhna peale. Värske maasikamoos, kohvi ja pannkoogid... Parim aeg omavahel juttude rääkimiseks ja nädala muljete jagamiseks. Need hommikutunnid on hindamatu tähtsusega. Isegi, kui selleks peab teistega arvestamiseks veidi varem üles tõusma:-)

Traditsioon (ladina keeles: traditio – üle-, edasiandmine) ehk tava/ komme on inimeste ja põlvkondade vahel toimiv ajaloolise materjali suuline või eeskuju najal edasi andmine. Traditsioon eeldab millegi kordumist - sündmuse, elukommete. See ei pea olema igapäevane teadlik tegevus, kuid ühel päeval nädalas kasvõi ühiselt pannkooke küpsetades ja süües tekib midagi hindamatut ja väärtuslikku! 

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri