IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

11.04 2012

Kindlasti on juhte, kes näevad suvepäevades pigem tüütut kuluartiklit. Sageli on sel juhul põhjuseks olnud läbimõtlematu või oskamatu tegutsemine, mis pole lasknud tulemust nautida. Õnnestunud ettevõtmine algab eesmärgi õigest püstitamisest. Alljärgnevalt toon mõned näited, kuidas teha häid suvepäevi.

Suvepäevade planeerimist alusta mõtlemisest, mida just praegu on kolleegidele kõige enam vaja. Ehk püüa olla nagu arst, kes esmalt uurib põhjalikult patsiendi sümptomeid: milline on patsiendi olukord ja vajadused. Kas on vaja peale pingelist tööd ja eesmärkide saavutamist lihtsalt auru välja lasta, teineteist paremini tundma õppida, erinevate üksuste ühendamisel meeskonnatööd arendada, või hoopis tähtsustada perede toetust, kaasates suvepäevadele ka pereliikmeid. Sellest vajaduse kaardistamisest saabki alguse õnnestunud suvepäevade planeerimine ja korraldamine. Teha tasub neid aga rõõmu ja lustiga, et kolleegid sinna tõesti tulla tahaksid, mitte lihtsalt linnukese pärast töökalendris.

Kui eesmärk paigas, saab hakata ideed edasi arendama. Kas viia läbi ühepäevane üritus või võtta aeg maha terveks nädalavahetuseks? Kas üritus toimub peredega või ilma? Loomulikult sõltuvad valikud ka eelarvest. Kuid eelarve üksi ei ole aluseks õnnestunud suvepäevadele ega taga alati ürituse eesmärkide täitmist. Nii võib ühepäevane hästi planeeritud ja organiseeritud suvepäev anda olulisemalt paremat tulemust kui kolmepäevane laialivalguv üritus.

7 komponenti, millele tähelepanu pöörata:
1. Toit. Armastus käivat kõhu kaudu. Kui kõik muu ongi ideaalne, kuid toit tekitab nurinat, siis kukub üritus suure tõenäosusega läbi. Niisiis tasub toidule tõesti tähelepanu pöörata. See peab maitsema hästi ja olema piisavalt. Ekstravagantsustest tasuks aga hoiduda, pigem järgige menüüd koostades neutraalsemat joont.
2. Hea bänd/muusika tõmbab peo alati käima. Mitmepäevalisel üritusel tuleb muusikavalikule kindlasti tähelepanu pöörata, sest tants ja trall on ikka ühe korraliku peo meeldejäävaks ja oluliseks koostisosaks. Kui valida on keskpärase bändi või korraliku DJ vahel, valige viimane.
3. Et sündmust “ohjes hoida”, läheb vaja peojuhti. Ka siis, kui planeerimisfaasis tundub, et küll kõik ikka sujub ja “eks me jagame seda kohustust”. Väiksematel üritustel võib juht olla mõni hea suuvärgi ja laheda olemisega kolleeg, kes sobib hästi meeskonna liidriks. Suurematel üritustel tasub kaasata professionaalne peojuht. 500-pealistel üritustel tuleb juba kasuks kahe peojuhi palkamine, et paremini haarata suvepäevalisi.
4. Tegevusi planeerides mõtle, kes on su kolleegid, mis vanuses, soost, mis keeles suhtlevad. Mis neile meeldib, kas aktiivsem tegevus või pigem rahulikum? Juhul, kui töötajaid on palju ja ühisnimetajat raske leida, on hea korraldada paralleelselt mitmeid tegevusi, et kõik suvepäevalised leiaksid endale midagi meelepärast.
5. Ilus ilm on suvepäevadel oluline komponent, kuna enamasti toimuvad tegevused  õues. Samas on seda õiget ilma keeruline “tellida”. Sestap jälgige ilmaennustust, teavitage sellest tulijaid ja kutsuge üles sobivalt riietuma. Vihma puhuks varuge igaks juhuks mõned vihmakeebid, mida osavõtjatele jagada. Kui eelarve lubab, annab vihmase ilmaga viia tegevused ka telki või katuse alla. Ilm ei tohi olla kunagi takistuseks ega ka vabanduseks.
6. Alkoholist ei saa suvepäevadel tavaliselt üle ega ümber. Vägijookide liigtarbimisest tekkivate ebameeldivate olukordade minimeerimiseks soovitan pakkuda alkoholi raha eest.
7. Registreerimisel võta tulijatelt väike osalustasu ja paku selle eest midagi ekstra juurde, nt suvepäevade T-särk või stiilipeo jaoks aksessuaar. Osalustasu suurendab distsiplineeritust, aidates registreerunute ja kohaletulnute arvu tasakaalus hoida. Seda ka halva ilmaennustuse korral.

Kui aga tundub, et sel aastal pole suvel küll mahti suvepäevi korraldada või et kolleegidel pole hetkel motivatsioonisüsti vaja,  siis esita endale küsimus, mis saab siis, kui sa ei organiseerigi suvepäevi? Ehk on otstarbekam hoopis sügisel midagi huvitavat ette võtta?

Ideid suvepäevadeks leiad siit, seejärel saad andmeid lähtuvalt inimeste arvust, piirkonnast, teemast ja kestusest filtreerida.

Siit leiad veel teisigi küsimusi, mis aitavad sündmust hästi ette planeerida

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri