21.12 2011

Mida rohkem tegevusi, seda vähem võimalust on eelmisel nädalal kirjeldatud ülesöömist tunda. Sugulaste ja sõpradega kokkusaamiseks ning mõnusalt aja veetmiseks on mitmeid võimalusi.

Pühade ajal unusta kõik argipäeva probleemid ja naudi hetke, kus sa parasjagu oled ning võta ette midagi sellist, mida sa tavaliselt ei tee. Alustuseks lülita arvuti ja mobiiltelefon välja ning kasuta neid vaid hädavajalikel juhtudel. Naudi perega koosolemist ja pühenda aeg just neile.

Mõned näited, mida jõulude ajal teha...

1. Jõulud on andmise aeg. Mine metsa jalutama ja vii loomadele süüa – loomadele meeldib hein, kasutamata saunaviht, õunad või kuivatatud leib. PS Ei ole halba ilma, on vaid viletsad riided!

2. Hakka vabatahtlikuks supiköögis, kodutute keskuses, haiglas või kus iganes inimesi vaja võib olla.  (Punane Rist ja kodutute loomade varjupaigad otsivad alati abi).

3. Korralda annetusfond sõprade ja sugulaste seas ja toeta näiteks pere Viljandimaal, kelle maja sel sügisel tuleroaks läks. Loe lähemalt

4. Jaluta loomaaias – talvel on loomad oluliselt ilusamad (talvekarvaga) ja erksamad.

5. Naudi Tallinna Botaanikaaia õueilu. Hooned on küll pühade ajal suletud, aga imeilusas aias saab jalutada ja lumega ka kelgutada.

6. SPA-s saad sooja ja mõnusa enesetunde

7. Uisutama! Hoolimata lumevaesest ilmast on võimalik talvemõnusid ja jõulumeeleolu nautida kunstliuväljadel.

8. Minge fotograafi juurde – kaunis perepilt võiks olla suisa igaaastane jõulutraditsioon

9. Mängi laua- või seltskonnamänge – muudab meeleolu lustakaks ja aitab sageli teineteist paremini tundma õppida.

10. Mängige ja mürage – seekord andke võimalus lastele nimetada lemmikmänge ja neid siis ühekoos mängigegi.

 

Lõbusaid jõulupühi!

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri