24.09 2021

AVASTUSKESKUS-MÄNGUTUBA SISEHOOV on tore keskus, kus nagu nimigi ütleb saab tulla nii avastama kui ka mängima. Asume Tallinnas, Mustamäe tee 18/1. Kiika ka meie kodulehte www.sisehoov.ee ning hoia end kursis meie tegemistega https://www.facebook.com/sisehoov.

 

Meie juures saavad lapsed kui ka täiskasvanud mitmeid uusi teadmisi ning kogeda ahha-emotsiooni ning selgust mitmele igapäevaelus aset leidvale nähtusele – olgu selleks siis erinevate loomahäältega tutvumine, kuidas tekib valguses valge värv, millised näevad välja pisikesed Eestimaal elavad putukad suurendusklaasis suurendades või kuidas edastada morsetähestikus erinevaid sõnumeid, panna oma julgus proovile peegellabürindis ekseldes või saada kerget närvikõdi õuduste toas. Enamik atraktsioone on interaktiivsed, kus külastaja poolt tehtava tegevuse tulemusel järgneb seadme poolt vastureaktsioon. Atraktsioonide juurde on paigaldatud tutvustav tekst ning selgitus, kuidas või miks üks või teine füüsikaline nähtus selle atraktsiooni juures toimub.

Avastuskeskuse pakutavad tegevused on sobilikud kõigile vanuserühmadele – tegevust leiab nii pisipõnn kui ka vanavanemad. Kõige väiksemad külastajad saavad teha ohutult esmatutvust koduloomade põhiliste välistunnustega (sea ja hobuse näitel), soovi korral nendele selga ronida, arendada erinevaid motoorseid oskusi, kiikuda, ronida, teha käelisi harjutusi, mille õigesti tegemisel läheb kuul liikuma, heliseb kellake, lülituvad tööle erinevad masinad, tekitades visuaalseid värvuslahendusi, erinevaid helisid, paneb liblika lendama või muud põnevat.

Vanavanematele on suurt huvi pakkunud Augemented Reality võimalusd ning huviga uudistatakse varem nägemata kaasaegseid tehnoloogilisi lahendusi. Hea meelega proovitakse kätt ka erinevate Kinect-sportmängudega, kus läbi avatari on mängija ka ise ekraanil nähtav, moodustatakse silpidest sõnu ja ka pikki lauseid, õpitakse, kuidas väljendada ainult oma näoga erinevaid emotsioone ning püütakse üksteist ületrumbata kiirustesteril.

Oma käega saavad külastajad kasutada ka ruumidesisese telefonikeskjaama võimalusi ja üksteisele helistada – lapsed, kes on kasvanud nutiajastul, pole antud lahendusega üldjuhul kunagi kokkupuutunud ning saavad teada, kuidas telefoniside ja -süsteem toimib. Lisaatraktsioonina on paigaldatud lisaks ka veelgi vanem, kettaga telefon, mis laiendab laste silmaringi tehnoloogia arengust.

Kõikide suureks magnetiks on kindlasti Fotokiosk, kus erinevate taustalahendustega on võimalik endast pilti teha ning see tervitusena sõbra või ka enda e-mailile edastada. Fotokioski juures saab teada, kuidas töötab filmimaailmas „roheline ekraan”, tänu millele on võimalik filmides erinevaid eriefekte lahendada ning sama „rohelist ekraani” kasutades saab ka avastuskeskuses enda tervituspildi taustasid muuta ning „saata” ennast erinevatesse situatsioonidesse kui ka erinevate maade tuntud asukohtadesse.

Sisehoovis on saab pidada erinevate vanuserühmade sünnipäevi, olgu selleks siis esimene tähtis sünnipäev või väärikas 75a-juubel. Peetud on ka katsikuid, asutuste jõulupidusid, lasteaia lõpupidusid, klassiõhtuid, kohtutud sõpradega pikalt reisilt naastes, korraldatud fotosessioone nii peredele kui ka gruppidele. Meie avastuskeskuses käivad lastegrupid lasteaedadest ning läbi on viidud ka erinevaid laste linnalaagreid. Kaugemalt tulijad saavad nautida peovõlusid kasvõi terve öö vältel, teha ägedat ÖÖDISKOT ning enne ÖÖPIDU tutvuda näiteks Tallinna vaatmisväärsustega või jalutada lihtsalt Tallinna vanalinnas.

Ette  tellides on võimalus oma üritusele saada ka erinevaid töötubasid – teadusteater koos kaasalöömisega, teadmisi aara-papagoidest koos võimalusega ka ise aarat käel hoida ja toita, teha erinevaid käelisi tegevusi või vaadata mustkunsti etendust, mis on nauditav ühtlasi nii lastele kui täiskasvanutele.

Sisehoovi Avastuskeskuses laps areneb uurides ja mängides, saab uusi teadmisi ning kogeb erinevaid situatsioone. Ka täiskavanu saab meilt uusi teadmisi ning puutub kokku kaasaegsete tehnoloogiliste lahendustega ning saab kõiges ka ise kaasa lüüa.

 

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri