IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

26.08 2021

Valgejõe Veinivilla

Elis Vaiksaar

Eesti esimene ametlik marjaveinitalu Valgejõe Veinivilla kutsub Teid klaasikest kvaliteetset kohalikku marjaveini nautima. Veinivilla perenaine, sommeljeeharidusega ajakirjanik Tiina Kuuler teeb eestimaistest marjadest ja puuviljadest veini juba kümme aastat ja õpetab seda teistelegi. Sobib pidupäevaks, kui seminari või koolituse jätkutegevuseks.

Veiniorienteerumine Veinivillas

Maastikul orienteerumise asemel õpite orienteeruma Eesti puuvilja- ja marjaveinide maailmas. 

♦ Ei pea jooksma - küll aga saab maitsta seitset kohalikku veini
♦ Ei pea orienteeruma - küll aga saab mõelda ja osavusülesandeid lahendada
♦ Ei pea üksinda mõtlema - moodustame segavõistkonnad.

Veiniorienteerumine on seltskondlik seiklusmäng, mille käigus omandatakse teadmisi Eesti veinide toorainetest ja maitsetest ning Eesti põhjapoolseimast veinitalust Valgejõe Veinivillast.

Ühe mängu kestus on umbes 1,5h. Küsi pakkumist siit

Kohalik ajalugu - koos degusteerimisega!

Kohalik ajaloolane Allan tutvustab Valgejõe piirkonna pikka ja põnevat ajalugu. Sellel tuuril minnakse teemadest läbi süvitsi ja huvilistel on võimalik küsida ka väga spetsiifilisi küsimusi. Soovituslik ajaloohuvilistele!

Teenus sisaldab: Üldloeng piirkonna ajaloost ning pisike ekskursioon endisele lahinguväljale Valgejõe Veinivilla naabermaadel. Tutvumine hobiarheoloogide leidudega. Soovi korral veinide degusteerimist. Kui õues on halb ilm siis toimub kogu programm Veinivilla hubases kaminasaalis.

Ajalooloengu teemad puudutavad:

  • Taani perioodi (Waldemar II, Erik Menved & Münchausen),
  • Poola perioodi,
  • Prantsuse perioodi,
  • Rootsi perioodi (De la Blanque, De la Gardie, Johan III & Sigismund III),
  • Vene perioodi (kõrtsimajanduse hiilgus ja lõpp) ning
  • Soome perioodi (Vabadussõja lahing).

Paketi info:

 

  • Kestus: ~45 minutit
  • Sobilik 10-50 inimesele
  • 40 eur grupi kohta + veini degusteerimine 45 eur + veinid (1 vein =10 eur)

Degustatsioon metsas!

Eestlased on metsarahvas ja kohe kipuvad loodusesse! Nüüd on teil võimalik metsamatk ühendada põneva veinidegustatsiooniga.

 

Veinitalus on tore aga metsas on veel toredam. Peale lühikest jalutuskäiku looduskaunis Lahemaa rahvuspargi metsas jõuame lagendikule, kus degusteerime kohalikke puuvilja-ja marjaveinide sommeljee seltskonnas. Võimalus degusteerida kuni 9 veini (1 vein = 10 eur).
Hind: 15 eur/in. (6-15 inimest)
Kestus: ~2h

Degustatsioon veinivannis!

Piimavannist on vast igaüks kuulnud. Nüüd on Veinivillas võimalik mõnuleda aga veinivannis! Valgejõe Veinivilla sauna kõrval asuvast tünnisaunast saab Teie soovi korral veinivann! Lisame vannivette ühe terve pudeli kohalikku veini meie valikust, mille eesmärgiks on aidata Teil lõõgastuda.

Vanni täiteks on võimalus valida põhjavee ja jõevee kasutamise vahel. Põhjavesi on läbipaistev ja naturaalne ning jõevesi on looduslik ja nahka pehmendavate omadustega. Veinivannis olles on Teil võimalus degusteerida meie valikusse kuuluvaid veine (kuni 9 erinevat). Vanni mahub korraga mugavalt 5 keskmist inimest. Suuremate gruppide puhul on võimalik vanni kasutada vahetustega. (max 6-10 inimest)

Teenus sisaldab:
•    Soojaks köetud tünnisaun
•    Pesu- ja riietusruumi kasutamist
•    Võimalust valida põhjavee ja jõevee kasutamise vahel
•    Võimalust valida vanni lisatav vein: pohlavein või aroonia-mustika vein
•    Ühe veini degusteerimist veinimeistri seltskonnas
 
Kestus: 2-4h

Hinna kujunemise näide:
•    Kuum veinivann 10'le inimesele = 160 eur (~4 tundi) + veinide degustatsioon (1 vein = 10 eur)

Lisavõimalused:
•    Tavaline kuum Eesti saun koos kuuma veinivanniga = 250 eur / 5 tundi
 
Võimalus kombineerida teiste teenustega

Söömaaeg veinitalus!

Rikkalik lõuna või õhtusöök veinitalus koos kõrvale sobitatud kohalike veinidega. Seejärel lühike loeng koos veinimeistri tööks vajalike töövõtete õppimisega ning praktiline käeharjutus, mille tulemusena saab endale ise ühe veini suveniiriks pudelisse villida.

Võimalik on valida kergema või tugevama söömaaja vahel. Kergem variant koosneb supist, magustoidust ja seltskonna peale ühest toidu juurde sobitatud Veinivilla veinist. Tugevama söögikorra sisse kuulub eelroog, pearoog, magustoit ning samuti 1 vein meie valikust. Võimalusi on ka taimetoitlastele ning veinid on üldiselt vegan-friendly.

 

Veini pudelitesse villimine on lõbus ning ehe kogemus, mille tulemusena jääb külastust meenutama 1 pudel enda villitud veini kinkekarbis. Mis vein täpselt villimisele läheb, oleneb kokkuleppest, kuid valikus on nii kuivemaid kui magusamaid veine. Söömaaja pakett on sobilik umbes 20 inimesele ning arvestada võib 1-3 tunniga.

Villi kingid pudelisse!

Proovige kätt veinimeistrina ja villige endale ise pudel kohalikku veini suveniiriks kaasa! Kogemus koosneb teoreetilisest töövõtete õppimise osast ja praktilisest villimise osast. Külastusest ei puudu ka teiste marjaveinide degusteerimine.

Esmalt ekskursioon veinikotta ja vajalike töövõtete õppimine. Seejärel lühike loeng koos 4 Veinivilla veini degusteerimisega. Ning siis algab praktiline osa, kus veini pudeldamise ülesanded jagatakse seltskonna vahel ning osalejad saavad ise enda suveniirid pudelisse villida.

Veinivilla poolt on tagatud: vein, pudelid, korgid, kinkekarbid ning vajadusel veini sildid. On ka võimalus panna veinidele Teie enda disainiga etikett.

 

Külastust jääb meenutama ise pudeldatud vein Veinivilla kinkekarbis. Mis vein täpselt villimisele läheb oleneb kokkuleppest kuid valikus on nii kuivemaid kui magusamaid veine. Külastuse hind on 20 eur /in. Kestus ~1,5h-2h. Sobilik kuni 30 inimese suurustele gruppidele. Palume külastus vähemalt 3 päeva enne kokku leppida telefonil +372 5087 222 või info@veinivilla.ee

Loe lähemalt Veinivilla võimalustest siit.

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri