IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

22.08 2017

Kas jõulupidu korraldada. Seda küsimust enamasti ei teki, sest jõulud on isegi kalendris punaseks värvitud. See kohustab. Pealegi kõik teevad. Mulle tundub, et midagi ei pea tegema lihtsalt tegemise pärast, parem makske jõulupeoks planeeritud eelarve inimestele preemiateks.

Jõulupidu - mõistlik investeering või suur kuluallikas?

Jõulupidu on mõistlik investeering vaid siis, kui oled hoolega eelnevalt läbi mõelnud:

1. PIDU INIMESTELE
Alusta peo korraldamist oma inimestele mõtlemisest, mitte sobiva koha otsimisest! Millises vanuses, mis soost, mis keeles suheldakse? Kas nad eelistavad aktiivsemat või rahulikumat tegevust? Kas nad töötavad sise- või välistingimustes? Sageli välitöödel olevad inimesed eelistavad metsas matkamise asemel enamasti midagi mugavat ja sooja. Ning nö kontorirotid võivad tunda rõõmu ühise väliseikluse üle. Paljud naised võivad olla õnnelikud võimaluse üle kanda pidulikku kleiti, teistes tekitab see frustratsiooni, kuna nõuab ootamatut osturetke või kulutust. Jõulupeo teema ei pea sugugi kõikidele tulema täieliku üllatusena  - räägi inimestega oma ideedest.

2. MIS ON JÕULUPEO EESMÄRK? 
Mida on meeskonnas praegu kõige enam  vaja? Kas hoida kinni traditsioonidest ja korraldada jõulupidu nagu eelnevatel aastatel? Teha midagi uut ja üllatavat, minna meeskonnaga teatrisse või kontserdile? Raputada meeskond tardumusest lahti, mõelda adrenaliini tekitavatele tegevustele ja arendada meeskonnatööd? Kas viimasel ajal on tulnud palju uusi töötajaid, kel on raskusi organisatsiooni sulandumisega? Kas firmas on olnud  rasked ajad ja töötajad tahavad lihtsalt ilma liigse programmita “auru välja lasta”? Kas pidu peab sobima ka peredele/lastele? 

Kui eesmärk on paigas, siis saab hakata mõtlema ideedele. Kui idee on valitud, siis tuleb üle vaadata eelarve. Loomulikult sõltuvad valikud ka eelarvest. Kuid eelarvet võiks vaadata alles siis, kui vajadused on kaardistatud. Eelarve suurust saab reguleerida näiteks nõndaviisi

Ühildades jõulupidu

  • kliendikingituste meisterdamisega (saad 2 eelarvet kokku liita, pealegi on isetehtud kingitusel hoopis suurem väärtus)
  • talviste spordipäevadega – välised tegevused annavad hea annuse energiat ja töötajate hea tervis tagab head töötulemused
  • heategevusega – kaasa üritusse neid, kes abi vajavad (koduta lapsed või üksi jäänud vanurid või lemmikloomad). Seda väärtust, mida annad ei ole võimalik ühegi euroga mõõta!

Veel mõtteid eelarve kokkuhoiuks

  • unusta kingitused, kuid paku meeldejäävat elamust!
  • rõhu eelkõige tegevusele ja paku lihtsat, kuid kvaliteetset sööki.  Alkoholi võid pakkuda ka raha eest.
  • korraldades jõulupidu kaaslastega,võib kaaslaste eest küsida sümboolset osavõtutasu.

Vaata ideid jõulupidudeks siit!

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri