IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

02.06 2017

Jaanipäev on ikka olnud eestlaste suurim pidupäev. Tegelikult tähistame siis ka Võidupüha. Lõkked, sõbrad, tants ja trall, jaaniussikeste ja/või sõnajalaõie otsimine. Vanarahva sõnul ei või keegi jaanitule äärde jätta tulemata, muidu kummitab laiskus ja unisus terve aasta! Kes seda tähtsat ööd maha magada tahaks?

Kuidas tähistada jaanipäeva?

Niisiis, koju ei tasu jääda. Mõned vihjed kuidas suve lühemat ööd tähistada. Koguned sõprade ja/või sugulastega, korraldad stiilipeo, mis lähtub ilmast (soe, külm), poliitikast (miks mitte nalja visata Eestimaa või maailma liidrite üle), värvist (naljaviluks võib hoopis päkapikupeo korraldada), materjalist (keskkonnakaitsele tähelepanu pöörates võib end mässida kilesse) või lähed hoopis RMK metsaradadele telgiga kulgema vmt. 

Mida vanasti jaanipäeval tehti, loe siit!

Kel suuremad rahvamassid meeldivad, siis pea iga küla- või vallakeskuses tehakse jaanituld. Sel aastal on iseäranis palju ka paaripäevaseid muusikafestivale.  Esimesed pidulised alustavad juba neljapäeval, 22.juunil, kuid enamasti alustatakse pidudega jaanilaupäeval, so 23.juunil kell 18-19. Lõkked süüdatakse kella 21 paiku. Enamus jaanitulesid on tasulised ja pileteid saab osta ka kohapealt.

22.juunil neljapäeval

Vanamõisa jaanituli Vanamõisa vabaõhukeskuses Saue lähedal Harjumaal. Peaesineja on Metsatöll, sära lisab Merlyn Uusküla. Jaanimängud ja võistlused viib läbi Jaan Kirss. Lastele lasteprogramm, võistlused, auhinnad, avatud on Vanamõisa Loomapark.

Patika jaanituli Harjumaal. Laval Anne Veski ning Patune Pool. Lõbusaid jaanimänge pisematele ja suurematele viib läbi Venno Loosaar. Lisaks palju maitsvat toitu, karastavaid jooke ning mitmekülgne laadaala. Pere pisematele lõbus lasteala.

22.-23.juunil

Pühajärve Jaanituli – ei ole lihtsalt jaanituli, vaid kahepäevane muusikafestival, mis kogub järjest enam hoogu. Kel meeldib popmuusika ja rahvamassis tantsu vihtuda, siis  on hea võimalus seda valgetel öödel nautida

23.juunil, reedel

Roosta jaanituli -  Roosta Puhkekülas Läänemaal. Õhtu teeb soojaks suur lõke ning lubatakse ka ilusat ilma mere ääres! Meelelahutuseks pakub muusikat Sax Express. Kõhtu täidab kosutav söök!

Kaluriküla jaanipäev Pärnumaal Sauga jõe ääres korraldab Fishing Village. Elav muusika, võistlused sõudmises, köievedu, sangpommi tõstmine ja palju muud. Parimatele auhinnad. Lapsed saavad kaldal kala õngitseda. Avatud on paadilaenutus. Sõite teevad erinevad Sauga sadama väikelaevad. Sadama välikohvik pakub BBQ grillliha, mangaalil küpsetatud parimat šašlõkki ja kodumaist suitsukala otse ahjust. Sissepääs tasuta.

Eesti Vabaõhumuuseumis saab täiel rinnal lustida. Süttivad lõkked, kõlavad pillilood parimatelt rahvamuusikutelt, katkematus tantsus keerlevad värvilised triibuseelikud, kriuksuvad külakiiged ja vana aja mänge mängides kilkavad lapsed. Tantsima kutsuvad Tuulelõõtsutajad ja Leigarid, kirgi kütab Svjata Vatra, romantilist meeleolu loob Trio Romansid. Leia Eesti Vabaõhumuuseumist oma sõnajalaõis!

23. -24. juunil

Metsavenna jaanituli Metsavenna talus, Vastse-Roosa külas, Möniste vallas Võromaal. Kaks päeva lõbusat olemist looduskaunis kohas, heade Eesti ansamblite ja parimate sõprade seltsis.

Haapsalu piiskopilinnuses toimuval Lääne-Eesti suurimal jaanitulel saab näha armastatud lauljate paremikku. Üles astuvad Anne Veski, 2 Quick Start, Koit Toome, Apelsin, Ott Lepland jpt.

7.-9.juulil – SETU JAANITULI

Setu jaanituli peetakse traditsiooniliselt vana vene kalendri järgi kaks nädalat tavapärasest jaanipäevast hiljem. Ka siin tähistatakse jaanipäeva muusikafestivaliga Käre peoalal, Toomasmäe küla, Mikitamäe vallas, Põlvamaal. Võimalus nautida head muusikat siit ja sealtpoolt Võhandut, kohata ehedaid setusid, kuulda nende lugusid ja nautida setu süüki.

PS Tahad erilist peolauda jaanipäevaks?

L’Ermitage Restoran katab sinu peolaua hea ja paremaga! Peakoka poolt koostatud kolme erineva menüü seast leiab igaüks enda ürituse jaoks sobiva. 

Põhjalikku interaktiivset kaarti jaanituledest Eestis NÄED SIIT!

Nii, et kui laiska ja unist aastat ei soovi, siis igal-juhul aasta lühimal ööl lõkke äärde!

Rõõmsat ja turvalist Võidupüha ja Jaanikut!

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri