IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

08.09 2016

Käesoleval aastal saavad esimesed taasiseseisvunud vabariigi ajal asutatud firmad tähistada 25.aastast juubelit! Äripäeva Infopanga andmetel tähistab sel aastal juba 10 000 firmat kümnendat juubelit! Kuuldavasti lõpetab esimese 3 aasta jooksul 80% alustavatest ettevõtetest tegevuse. Nii, et iga sünnipäev on kindlasti märkimisväärne sündmus, mis suisa vajab tähistamist! Mida firma sünnipäeval teha? Kellele pidu korraldada? Kolleegidele, klientidele ja/või koostööpartneritele? Seda teab ja tunnetab iga firma ise. Allpool jagame mõtteid peo korraldamiseks eelkõige kollegidele, aga vaadake ise!

Pidu inimestele

Alusta peo korraldamist oma inimestele mõtlemisest! Millises vanuses, mis soost, mis keeles suheldakse? Kas nad eelistavad aktiivsemat või rahulikumat tegevust? Kas nad töötavad sise- või välistingimustes? Sageli välitöödel olevad inimesed eelistavad metsas matkamise asemel enamasti midagi mugavat ja sooja. Ning kontorirotid võivad tunda rõõmu ühise väliseikluse üle. Paljud naised võivad olla õnnelikud võimaluse üle kanda pidulikku kleiti, teistes tekitab see frustratsiooni, kuna nõuab ootamatut osturetke või kulutust.

Peo eesmärk

Mida on meeskonnas praegu kõige enam vaja? Kas hoida kinni traditsioonidest ja korraldada pidu nagu eelnevatel aastatel? Teha midagi uut ja üllatavat, minna meeskonnaga teatrisse või kontserdile? Raputada meeskond tardumusest lahti, mõelda adrenaliini tekitavatele tegevustele ja arendada meeskonnatööd? Kas viimasel ajal on tulnud palju uusi töötajaid, kel on raskusi organisatsiooni sulandumisega? Kas firmas on olnud  rasked ajad ja töötajad tahavad lihtsalt ilma liigse programmita “auru välja lasta”? Kas pidu peab sobima ka peredele/lastele?

Loomulikult sõltuvad valikud ka eelarvest. Kuid eelarvet võiks vaadata alles siis, kui vajadused on kaardistatud. Eelarve suurust saab reguleerida tegevusi valides või osalejatega kulusid jagades. Väike osalustasu motiveerib pidulisi kohale tulema. Lisaks võid pakkuda alkoholi tasu eest, kuid tervitusnaps võiks siiski tööandja kulul olla.

Mida teha firma sünnipäeval?

Nagu eelpool öeldud sõltub iga pidu meeskonnast, eesmärkidest, inimeste arvust ja vanusest. Jagame enda kogemusest lähtudes ideed kolme kategooriasse ja toome mõningaid näiteid, mis firma sünnipäeva võiks rikastada:

Meeskonnatööd arendav –  sobib praktiliselt kõigile

Adrenaliinitaset tõstev – pigem noorematele kollektiividele, kel vaja auru välja lasta

Pidulik  - sobib praktiliselt kõigile

 

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri