IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

21.09 2011

KÜLALISTE PAIGUTAMINE PEOL

Praktilisi nõuandeid pidupäeva korraldamiseks

Alati ei pruugi kõik külalised teineteist tunda. Alljärgnevalt toome välja mõned nõuanded, mis aitavad külalisi omavahel kiiremini tuttavaks saada. Suhtlemine on ju pidude üheks oluliseks osaks.

 

Külaliste karusellpaigutamine
Külaliste laua äärde paigutamise hoolikas läbi mõtlemine on hästi investeeritud aeg. Lasta külalistel ise kohti valida tekitab tavaliselt segadust. Pealegi istutakse sageli inimeste kõrvale, keda juba tuntakse ja sellest on kahju, sest tore on ju sõpruskonda omavahel paremini tuttavaks teha.  Väike nipp: pärast eelrooga võib lasta näiteks külalistel üle ühe liikuda kaks kohta päripäeva mööda edasi. Sel juhul jõuavad inimesed õhtusöögi jooksul suhelda kahe inimese asemel nelja inimesega.

Kirjuta nimekaardile külalistest
Kirjuta mõned märksõnad või mõni rida külaliste kohta nimekaardile. See tekitab külalistes uudihimu ja loob külaliste vahel uusi kontakte.

Tutvusta külalisi
Kui kõik külalised teineteist ei tunne, on lõbus, kui teed igaühe kohta väikese tutvustuse. Teiseks võimaluseks on anda külalistele viis minutit aega oma lauanaabri tundmaõppimiseks ja lasta neil siis kordamööda teineteist ülejäänud seltskonnale tutvustada.

Külaliste sobitamine omavahel
Alati aitab selleks ühine tegevus, näiteks söögitegemine. Enne ja pärast sööki toimuvas seltskondlikus vestluses on perenaisel ja/või peremehel tähtis osa selles, et külalised end hästi tunneksid. Aita külalistel omavahel ühine vestlusteema leida. Üks võimalus: „Siin on üks fantastiline inimene, kellega sa peaksid tuttavaks saama. Te olete mõlemad mägedes matkamas käinud.“ Jne.

Järgmine kord kirjutame praktiliste nõuannete all kuidas taustamuusikat valida, külalisi vastu võtta jt väikestest, kuid olulistest asjadest...

Loe ka teisi nõuandeid pidude korraldamiseks:

Kutse

Parkimine, garderoob, naabrid

Ressurssid

Menüü

Tere tulemast!

  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri