IDEE- ja ANDMEBAAS
pidupäeva korraldamiseks

Abimees:Tallinna Linnamuuseum

Abimees aitab: Peokoht Peokoht Catering Catering
Aadress: Vene 17, Tallinn
Telefon: +372 615 5180
E-mail: info[at]linnamuuseum.ee
Koduleht: linnamuuseum.ee
Tallinna Linnamuuseum räägib parimaid lugusid Tallinna ajaloost. Linnamuuseumi alla kuulub 10 muuseumi, mistõttu võib teda nimetada tunnuslausega 10 väravat Tallinna ajalukku!

Tallinna Linnamuuseum

Kadrioru lastemuuseum Miiamilla:

  • EV 100 tähistav elav näitus “100 aastat – 100 jalga”. 100 aastane sajajalgne jutustab sajakordselt põnevaid lugusid ühe väikese, aga vapra riigi 100 esimese aasta juhtumistest. Lugudevaramu aitab lastel lugude kaudu ajalugu mõista ja ennast ajaloos osalejana tunda. Näituse juurde kuuluvad muuseumitunnid ja publikuprogrammid.

Fotomuuseum:

  • Projektiruumi näitusesari  „Fotokaameraga vaenlase vastu 1. Portreed“. Vabadussõja lugu fotodel tutvustav näitusesari koosneb 11 vahetuvast näitusest. Kuraator Taavi Veiler. Avatud 8. veebruar 2018 kuni veebruar 2019. Näitustega kaasnevad muuseumitunnid, publikuprogrammid ja kataloog.
  • Projektiruumi näitusesari  „Fotokaameraga vaenlase vastu 2. Välisabi“. Avamine 8. märts
  • Projektiruumi näitusesari „Fotokaameraga vaenlase vastu 3. Merevägi“. Avamine 12. aprill
  • Projektiruumi näitusesari „Fotokaameraga vaenlase vastu 4. Legendid“. Avamine 3. mail.
  • Ekspositsiooniuuendus: raevangla üksikkong. Kunstnikud Andres Tenusaar, Taavi ja Holger Loodus. Jutustame linnaarhiivis säilinud 15.–16. sajandi vanadel kohtulugudel põhinevaid lugusid tehniliste lahendustega, mis tutvustavad ka fotograafia arengut. Avame 15. mai.
  • Projektiruumi näitusesari  „Fotokaameraga vaenlase vastu 5. Soomusrongid“. Avamine 7. mail, näituse kataloogi esitlus 14. juunil.

Kiek in de Kök:

  • Fotonäitus “Heinaturust Vabaduse väljakuni”. Näitus koosneb sajast fotost, millest vanim pärineb 19. sajandi lõpust, ajast, mil Harju värava taga asus heinaturg. 150 aasta vältel Vabaduse väljakul toimunud sündmuste fotojäädvustused annavad aimu meie riigi kujunemisloost läbi meeleavalduste ja paraadide, okupatsioonide ja vabanemiste, läbi sõja ja taastamistöö.  Näitus avatakse 15. veebruaril 2018 ja jääb avatuks kuni 29. oktoobrini 2018. Kuraator on Aet Laast, kujundaja Alo Paju (OÜ Imelaps). Näitusega kaasnevad haridus- ja publikuprogrammid.
  • aastanäitus “Tallinna Vesi. Veevarustuse ajaloost Tallinnas”. Puhas joogi- ja tarbevesi on linnade arenguks hädavajalik eeltingimus. Näitus “Tallinna vesi” jutustab tallinlaste veetarbimise ning veega varustamise lugu läbi sajandite. Näha saab endisaegseid puust ja tinast veetorusid, veesõela ning palju muud põnevat, samuti saame teada, miks linlased endisaegadel nii palju õlut pruukisid. Kuraator arheoloog Villu Kadakas. Näitus avatakse 15. juunil 2018 ning jääb avatuks kuni suveni 2019. Näitus valmib koostöös AS-ga Tallinna Vesi ning sellega kaasnevad haridus- ja publikuprogrammid.

Tallinna Linnamuuseumi kaupmehemaja:

  • aastanäitus „Sada aastat argipäeva“. Milline on olnud sada aastat igapäevaelu vaatevinklist? Kuidas on muutunud linnapilt? Kust on saadud uudiseid ja mil moel sidet peetud, liigeldud, meelt lahutatud? Kõrvutame kümmet läbilõikeaastat 1918–2008. Näitus avatakse 11. mai 2018 ja jääb avatuks juunini 2019. Kaasnevad muuseumitunnid, loengusari sügisel ja lastekonverents novembris.
Küsi lähemalt
Võimalused
Inimesi: 50
Piirkond: Harjumaa, Tallinn
Lisainfo: Võimalus valida 10 koha vahel, sest just niipalju on Tallinna Linnamuuseumil erinevaid muuseume.
Abimehe ideed
Sünnipäev Kiek in de Kökis ja maa-alustes käikudes Sünnipäev Kiek in de Kökis ja maa-alustes käikudes
Pidupäev Raidkivimuuseumis Pidupäev Raidkivimuuseumis
  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri