Abimees:Mustpeade Maja

Abimees aitab: Peokoht Peokoht Seminariruum Seminariruum Inventar Inventar Catering Catering
Aadress: Pikk 26, Tallinn
Telefon: +372 669 9946
E-mail: info[at]mustpeademaja.ee
Koduleht: www.filharmoonia.ee/mustpeademaja
Mustpeade Majas saab rentida ruume nii tunnipõhiselt kui ka kogu päevaks. Valikus on Valge saal, Olavi saal, Vennaste saal, Vennastetuba, keldrisaal, kaminatuba ja siseõu. Lisatasu eest saab tellida sündmuse korraldamiseks vajaminevat inventari.

Mustpeade Maja

Valge saal (suur saal) on üks vanemaid saale Tallinnas, mis rajati just nimelt meelelahutuslike sündmuste toimumispaigana. Teadaolevalt valmis see 1531.–1532. aastal ning tegemist on ühe esimese renessanss-stiilis ruumiga Baltimaades. Eripära lisab seegi, et Pika tänava poolt sisenedes asub saal esimesel, Pühavaimu tänava-poolsetest akendest välja vaadates aga kolmandal korrusel. Saali juurde kuulub kolm salongi, mis on läbikäidavad ning teineteisest ustega eraldatud.

Valge saali suurus on 300 m2 (+salongid 130 m2), see mahutab:

 • 260 inimest kontserdile (põrand 220, rõdu 40 istekohta)
 • 200 inimest pidulikule õhtusöögile (10 inimest lauas) 
 • 400 inimest furšett vastuvõtule

Olavi saal on Mustpeade Maja vanim, kõige pidulikum ning Tallinna üks parima akustikaga kammersaale. Ajaloost on teada, et samas kohas tegutses Oleviste Gild juba 1369. aastal. Olavi saali sisearhitektuur pärineb 15. sajandi algusest, selle interjööri peetakse Tallinna kõrggooti arhitektuuri meistriteoseks.

Olavi saali suurus on 200 m2, see mahutab:

 • 100 inimest kontserdile
 • 180 inimest furšett vastuvõtule
 • 90 inimest bufee vastuvõtule

Vennaste saal oli Mustpeade Maja üks esinduslikumaid ruume. Omaaegsest toredusest annavad ilmekalt aimu suursugused uksed ja talalagi. Siin saalis eksponeeriti omal ajal Mustpeade maalikogu väärtuslikumat osa.

Vennaste saali suurus on 134 m2, see mahutab:

 • 100 inimest kontserdile
 • 120 inimest koolitusele
 • 150 inimest furšett vastuvõtule

Vennaste tuba (Vanemate tuba) sisekujunduse tegi 1908. aastal arhitekt Wilhelm Neumann. Tolleaegsest uhkest sisustusest annab aimu vennaskonna hõbedakogu hoidmiseks seina müüritud kogukas terasseif ning hilisemate ümberehituste käigus sisseehitatud kamin.

Vennaste toa suurus on 58 m2, see mahutab:

 • 50 inimest kontserdile
 • 20 inimest pidulikule õhtusöögile

Keldrisaal avati kõigepealt restoranina 1922. aastal, saali sisekujunduse autor on arhitekt Ernst Kühnert. Ruumi ilmestavad keskaegsed võlvid, mis toetuvad kahele nelinurksele piilarile. 2011. sügisel sai keldrisaal uue näo – värskema välimuse ning klubiliku sisustuse. Keldrikorrusel on omaette sissepääs Pühavaimu tänavalt, külalised liiguvad majja läbi keskaegse käigu ja sisehoovi, mis juba iseenesest loob ajaloolise atmosfääri. Ruumi on võimalik rentida koos lava ja helitehnikaga, aga ka ilma inventarita.

Keldrisaal on klubiliku asetusega, selle suurus on 175 m2 ning see mahutab 95 inimest (20 lauda, 75 tooli, 10 diivanit).

Renessansist mõjutatud arhitektuuriga sisehoov on ehitatud aastatel 1531–1532. Sisehoov asub Mustpeade Maja keldrikorrusel ning seda ilmestavad kaks võimast kaart, mis toestavad selle kohal asuvat Valget saali. Eri tasapindadel trepid ja kaared meenutavad pigem keskaegse Itaalia kui Tallinna kaupmehe elamu hoovi. Erakordselt põnev miljöö loob erilise õhkkonna – selles hoovis on antud kontserte ja teatrietendusi, peetud kohvipause ja pidulikke õhtusööke. Kohapeal on olemas keskaegses stiilis mööbel.

Sisehoovi suurus on 77 m2, see mahutab:

 • 40 inimest kontserdile
 • 40 inimest furšett vastuvõtule
 • 30 inimest bufee vastuvõtule

Kaminatuba ehk „Väike kelder“ avati esmakordselt alles 1908. aastal. Keset väikest võlvitud ruumi on suur nelinurkne piilar, mis on kaetud tumedaks peitsitud puitpaneelidega. Ühes seinas on juugend-vormides kahhelahi-kamin, mis on kaunistatud pihlakamarjakobarate motiividega.

Kaminatoa suurus on 47 m2, see mahutab 20–30 inimest.

Küsi lähemalt
Võimalused
Inimesi: 200
Piirkond: Harjumaa, Tallinn
Lisainfo: Peoruumid nii suurematele kui väiksematele seltskondadele.
Abimehe ideed
Firmapidu ajaloolises Mustpeade Majas Firmapidu ajaloolises Mustpeade Majas
Vastuvõtu korraldamine Mustpeade Majas Vastuvõtu korraldamine Mustpeade Majas
  Jaga oma kogemust!
 
  Saada e-kiri